Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Muzyk i specjalista od telekomunikacji laureatami radlińskiej nagrody Quality [ZDJĘCIA]

Podziękowali tym, którzy w pracę i twórczość instytucjonalną wkładają całą życiową pasję, umiejętności, talenty, ponadprzeciętne zaangażowanie w to wszystko, co decyduje o bogactwie i warunkach życia w mieście oraz rozsławiają go poza jego granicami. Radlin po raz kolejny przyznał wyróżnienia Quality.

Muzyk i specjalista od telekomunikacji laureatami radlińskiej nagrody Quality [ZDJĘCIA]
Tegorocznymi laureatami nagrody Quality zostali: Antoni Wojaczek oraz Jacek Szuła. (fot. Justyna Koniszewska)

21 października w radlińskim Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna edycja Radlińskich Spotkań z Kulturą. W trakcie uroczystej gali zostały wręczone wyróżnienia Quality. Tegorocznymi laureatami zostali: Antoni Wojaczek oraz Jacek Szuła. - Miasto jest tym, kim są jego mieszkańcy. Kolejna edycja tego wydarzenia pokazuje, że mamy wybitnych mieszkańców - mówiła burmistrz Radlina Barbara Magiera, gratulując tegorocznym laureatom.

Specjalista od telekomunikacji

- Antoni Wojaczek jest radlinianinem z miejsca urodzenia i zamieszkania - mówił zastępca radlińskiej rady miasta Piotr Hetman. Dodał, że przeważającą częścią jego aktywności to praca dydaktyczno-naukowa na Politechnice Śląskiej. Ponad 25 lat kierował zespołem radiostacji Katedry Elektrotechniki i Automatyki Przemysłowej. - To lubiany przez pokolenia studentów nauczyciel akademicki i charyzmatyczny wykładowca - zwracał uwagę Piotr Hetman. - Ponadto jest niekwestionowanym czołowym autorytetem w zakresie telekomunikacji górniczej w kraju - dodał. Podkreślił, że kilkaset jego projektów technicznych zostało wprowadzonych na licznych kopalniach. Otrzymał m.in. Złoty Krzyż Zasługi oraz nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia naukowe.

Mistrz harmonijkowy

- Osoba Jacka Szuły prezentuje swoisty fenomen. Postać będącą przykładem kariery, która nie ma podstaw w przygotowaniu muzycznym nabytym, w jakiejkolwiek formie kształcenia. Jest samoukiem, który poprzez indywidualne formy kształcenia osiągnął poziom wirtuozerii - mówił o muzyku dyrektor MOK-u Tomasz Miler. Swoją przygodę zaczął od gry na gitarze, a mistrzem został w grze na harmonijce ustnej. - Reakcje słuchaczy podczas jego występów są jednoznaczne. Doświadczają oni głębokich doznań i przeżyć emocjonalnych - zwracał uwagę dyrektor Miler. Podkreślił, że to właśnie z pasji Jacka Szuły zrodził się pomysł organizowania imprezy pn. Radlińskie Oblicza Bluesa. Jest scenarzystą i reżyserem wszystkich dotychczasowych edycji wydarzenia.

Koncert ze śląskim akcentem

Zwieńczeniem wydarzenia był koncert Wojciecha Ciuraja z programem upamiętniającym setną rocznicę Powstań Śląskich pn. Tryptyk Śląski. Nim jednak artyści weszli na scenę, kilka słów w stronę publiczności powiedzieli sami laureaci. - Jestem bardzo zaskoczony, że przyznano mi tę nagrodę. Do tej pory sądziłem, że wyróżnienie przyznawane jest działaczom kulturalnym - mówił z uśmiechem Antoni Wojaczek. - Bardzo dziękuję. Jestem ogromnie wdzięczny - dodał. Jacek Szuła z kolei podkreślił, że jest dumny mogąc jeździć po kraju, dając koncerty harmonijkowe i przy okazji być kulturalnym ambasadorem Radlina. - Bardzo mi miło, że moja muzyka została dostrzeżona - dodał. Goście zgromadzeni w murach MOK-u mogli posłuchać jego niecodziennych umiejętności, ponieważ wystąpił w koncercie Wojciecha Ciuraja.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].