Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Czyżowicach otworzyli plac zabaw [ZDJĘCIA]

W sobotnie popołudnie mieszkańcy i zaproszeni goście spotkali się na otwarciu placu zabaw w Czyżowicach.

W Czyżowicach otworzyli plac zabaw [ZDJĘCIA]
Senator Ewa Gawęda oraz wójt Daniel Jakubczyk i jego zastępca Daniel Kurasz w towarzystwie dzieci oficjalnie otwarli nowy plac zabaw fot.F.Kamczyk

Uroczyste przecięcie wstęgi dokonała senator Ewa Gawęda, wójt Daniel Jakubczyk, wicewójt Daniel Kurasz, dyrektor Bibianna Dawid oraz dzieci, które przybyły na imprezę. Po części oficjalnej odbył się festyn.

Organizatorzy zapewnili cały szereg atrakcji. W programie był występ dziecięcych formacji tanecznych działającymi przy ośrodku kultury w Czyżowicach oraz utytułowanej formacji „Enigma” - wielokrotnego mistrza Polski i Europy w tańcu mażoretkowym, a także występ orkiestry gminy Gorzyce.

Nie zabrakło pokazów rolkarskich, deskorolkowych i hulajnogowych w wykonaniu mistrzów. Odbył się też pokaz symulatorów antyuzależnieniowych (narkogogli oraz alkogogli). Przygotowano konkursy z nagrodami, gry i zabawy z animatorami. 

Dzieciaki i dorośli mogli też zapoznać się ze sprzętem pierwszej pomocy oraz podziwiać widoki z samochodu - drabiny, którą przyjechali strażacy z wodzisławskiej komendy.

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].