Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Będą szczepienia drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19

- Od 16 września wprowadzamy szczepienie drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12 roku życia - przekazał na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Będą szczepienia drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19
Minister zdrowia Adam Niedzielski (źródło zdjęcia: facebook.com/MZGOVP)

Przybywa zakażeń

Minister oświadczył, że w ostatnich dwóch tygodniach odnotowano przyspieszenie zakażeń koronawirusem, co – jak stwierdził – ma związek z powrotem do aktywności po wakacjach.

- Uważnie monitorujemy sytuację zarówno na poziomie zakażeń, ale przede wszystkim na poziomie nowych liczb hospitalizacji. O ile widzimy wyraźne zwiększenie zakażeń, bo ostatnie wyniki są na poziomie 6 tysięcy w ciągu doby, to po stronie liczby hospitalizacji nie widzimy dynamicznego zwiększenia - oświadczył. Dodał, że jeśli chodzi o pacjentów w stanie najcięższym, czyli pod respiratorami, to przez ostatnie półtora miesiąca jest „bardzo stabilna sytuacja na poziomie 40 kliku pacjentów”.

Ruszają szczepienia

A. Niedzielski mówił, że obecne działania resortu skupiają się na zabezpieczeniu Polski w leki – molnupiravir i paxlovid, które potrzebne są dla zakażonych. Ale jak stwierdził – „najważniejszą bronią” w walce z pandemią pozostają szczepienia. - Od 16 września wprowadzamy szczepienie drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia i pierwszy booster - zapowiedział. Do tej pory drugą dawkę przypominającą mogły przyjąć osoby powyżej 60. roku życia, a także wszystkie osoby po ukończeniu 12. roku życia, które mają zaburzoną odporność.

Niedzielski przekazał, że „dotychczas wystawiono około 5 milionów e-skierowań na drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19”, z czego skorzystało „mniej więcej 1,6 mln osób”. Z kolei teraz wystawionych zostanie kolejne 5,8 miliona e-skierowań. - Będziemy mieli mniej więcej 9 milionów osób do zaszczepienia - wyliczał.

- Szczepienie drugą dawką przypominającą będziemy robili już nowym preparatem. On jest ukierunkowany na Omikron w wersji BA.1. Jeżeli chodzi o dostawy szczepionek w tym wariancie to na wrzesień mamy zagwarantowane 4 mln preparatów, około 2 mln od Pfizera i około 2 mln od Moderny - mówił minister Niedzielski, zachęcając od zapisywania się na szczepienie.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JanuszTracz (89.64. * .57) 18.09.2022 11:20

druga dawka ? :)) to juz e02s03 :D

~Buhahaha (89.64. * .33) 16.09.2022 11:52

Drugą? Chyba 4 albo 5!
Żal mi was covidioci!
***** *** i dziennikarzy straszących covidem!

~0000007 (46.204. * .44) 16.09.2022 07:11

Mam nadzieję ,że nasi "bracia" Ukraińcy będą wyszczepieeni !
Jest ich u nas 4mln i jak wiadomo żaden nie był zaszczepiony!
Ciekawe czy wśród nich jest ta niewidzialna choroba.

~doniżej (87.101. * .96) 15.09.2022 22:55

Do niżej_raczej MINISTER STRACHU

~CzarnyLis (188.146. * .23) 15.09.2022 21:34

Na infolinii 989 nie widzą iloma dawkami nasz minister zdrowia się zaszczepił. Pewnie żadna !

~Ddsxvhtf (195.46. * .238) 15.09.2022 16:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niedzielski a ty ile dawek sobie zaplikowałeś ???

~DziadLesny (82.132. * .253) 15.09.2022 15:27

Ludzie szybko się zapisywać bo zabraknie.

~Prawdomowny (46.134. * .183) 15.09.2022 15:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przypominająca, że nie można przestawać się bać. Zycie szaraczków w ciągłym strachu to paliwo dla działań psychopatów u władzy. Nu nu nu Poliniaku, nie myśl nawet, że to co nazywałeś normalnością powróci, masz tu substancję i nie dyskutuj bo przyjdzie czas, kiedy za jakikolwiek choćby najmniejszy opór zmienimy ci z zielonego na czerwony kod qr i nie zadziała w sklepie, na zakupach. Ajwaj, niedobra o tym mówić.

~Holl (188.137. * .8) 15.09.2022 13:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No to będzie więcej klepsydr wisiec przy kościołach