Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Motocykliści życzą sobie tyle powrotów ile wyjazdów. W Kuźni Raciborskiej rozpoczęto kolejny sezon [ZDJĘCIA]

Do Kuźni Raciborskiej powróciło rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Przy miejscowym kościele zebrało się ponad 60 jednośladów. - Cieszymy się, że możemy znów się spotkać - mówili Nowinom motocykliści, którzy z powodu pandemii koronawirusa dwa lata z rzędu nie organizowali dorocznej imprezy.

Motocykliści życzą sobie tyle powrotów ile wyjazdów. W Kuźni Raciborskiej rozpoczęto kolejny sezon [ZDJĘCIA]
- Mąż - uśmiechnęła się pani Marzena, będąc zapytana, co przyciąga ją do jazdy na motocyklu. Choć jednoślady głównie kojarzą się mężczyznami, to kobiet nie brakowało w Kuźni Raciborskiej. Do zdjęcia pozują: Ewa, Edyta, Grażyna, Marzena i Wiesława

- Pogoda dopisuje, fajni ludzie przyjechali z różnych miejscowości. Na naszą prośbę towarzyszy nam policja, która będzie dbała, aby wszystko bezpiecznie się odbywało. Cieszymy się, że znów możemy się tutaj spotkać - powiedział Nowinom chwilę przed rozpoczęciem uroczystej mszy św. w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej Sławomir Mołdawa z "Family Ghost", grupy zapalonych motocyklistów.

To tradycyjne dla "Family Ghost" spotkanie (oprócz czasów zaostrzonych restrykcji sanitarnych). Sezon motocyklowy zawsze rozpoczynają w Kuźni Raciborskiej. Wieńczą w sąsiednim Turzu, gdzie również udają się na uroczystą mszę świętą.

- Zależy nam, aby otrzymać błogosławieństwo. Czujemy się tak bezpieczni, nie jeździmy sami - tłumaczył.

Pytany, czego życzyć motocyklistom na rozpoczynający się dla nich sezon, odpowiedział: Tyle samo powrotów, co wyjazdów. - Ale i dobrej pogody - uśmiechnął się.

Po mszy świętej motocykliści przejechali przez: Siedliska, Turze i powrócili do Kuźni Raciborskiej, by chwilę później znów pojechać do Turza, aby tam biesiadować przy ognisku.

Michał, Jakub, Damian i Kacper – to grupa przyjaciół z Wojnowic. Do Kuźni Raciborskiej przyjechali po raz pierwszy, bo byli zaciekawieni tym wydarzeniem. Na motocyklach często podróżują wspólnie. Pytani, czy stawiają sobie na ten sezon jakieś konkretne cele, odpowiedzieli, że nie. - Liczymy, że będzie dopisywała pogoda - mówili Nowinom młodzi fani jednośladów

Marcin Ulman na rozpoczęcie sezonu motocyklowego zabrał swojego 6-letniego syna Antoniego (swoją pasją „zaraża” również córkę Emilkę). - Jak najwięcej kilometrów oraz tyle samo powrotów ile wyjazdów - odpowiedział pan Marcin, kiedy zapytaliśmy o cele na tegoroczny sezon

Pan Jan na rozpoczęcie sezonu zabrał swoją wnuczkę, 12-letnią Dominikę. Do Kuźni Raciborskiej przyjechali po raz pierwszy, pochodzą z Izbicka w powiecie strzeleckim. - Spotkania w towarzystwie motocyklistów to ważne dla nas wydarzenia - powiedział nam pan Jan. Za cel w tym sezonie stawia sobie m.in. Aßling w Bawarii. - Czas pokaże czy dojdzie to do skutku ta wyprawa, ale trzymam za to kciuki - dodał

Dla Oliwiera z Turza było to pierwsze rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Kuźni Raciborskiej. Na jednośladzie jeździ od około roku, czyli momentu, kiedy zdał prawo jazdy. - To świetna zabawa, polecam każdemu - mówił nam o swojej pasji

Państwo Janina i Bogdan do Kuźni Raciborskiej przyjechali z Owsiszcz. Postanowili wziąć udział w tym spotkaniu, bo zapowiedź przeczytali w portalu Nowiny.pl. - Przede wszystkim trzeba życzyć nam dobrej pogody - powiedział nam pan Bogdan

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].