Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Dziękuję bardzo za to co już i proszę o więcej". Burmistrz Radlina o pomocy Ukrainie

Prowadzone są zbiórki, powołano specjalny zespół, przygotowano miejsca noclegowe. Jak Radlin pomaga obywatelom Ukrainy?

"Dziękuję bardzo za to co już i proszę o więcej". Burmistrz Radlina o pomocy Ukrainie
"Co jeszcze nas czeka, co jest przed nami? Pokażą kolejne dni" - przyznaje w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej magistratu Barbara Magiera.

Wojna Rosja-Ukraina trwa już 12. dzień. Burmistrz Radlina Barbara Magiera odniosła się właśnie do tych tragicznych wydarzeń. "W jak trudnej sytuacji znalazła się Ukraina wszyscy wiemy, widzimy poprzez przekazy medialne, czytamy aktualności w prasie oraz stronach internetowych. Trudno nam to pojąć, jaka tragedia spotyka naszych sąsiadów. Co jeszcze nas czeka, co jest przed nami? Pokażą kolejne dni" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej magistratu.

Co Radlin zrobił i robi dla Ukrainy?

W dalszej części Barbara Magier zapewniła, że działania pomocowe mieszkańcom Ukrainy miasto prowadziło od pierwszych chwil, kiedy usłyszeli o tym dramacie. Urząd powołał zespół, który pracuje na rzecz uchodźców. We wszystkich placówkach oświatowych zlokalizowanych na terenie miasta prowadzone są zbiórki produktów, które będą przesyłane na Ukrainę. Prowadzone są także konsultacje z wojewodą, starostą oraz organizacjami świadczącymi pomoc na rzecz mieszkańców Ukrainy. "Oprócz tego mamy przygotowane miejsca noclegowe, które będą wykorzystane w ramach odgórnych zgłoszeń i zapotrzebowania. Przygotowaliśmy również miejsca dla dzieci w naszej szkole, by mogły kontynuować zajęcia edukacyjne" - przekuje burmistrz Magiera.

Podziękowanie i prośba

Podziękowała także mieszkańcom Radlina za ich dotychczasową każdą formę pomocy na rzecz obywateli Ukrainy. "Zawsze mogliśmy liczyć na gest, na dobroć, otwarte serce mieszkańców Radlina. Dziękuję bardzo za to co już i proszę o więcej" - podkreśliła. Przekazała także, że na terenie miasta przebywają już obywatele zza wschodniej granicy. "Zostaną z nami przez długi czas. Naszych mieszkańców prosimy o dobrą opiekę nad nimi" - zwróciła uwagę.

Specjalna linia telefoniczna

Burmistrz Magiera w oblikowanym komunikacie podkreśliła, że jeżeli mieszkańcy mają jakieś pytania odnośnie możliwości wsparcia, udzielania pomocy obywatelom Ukrainy to zachęca do śledzenia oficjalnej strony internetowej magistratu. Urząd uruchomił także linię telefoniczną, pod którą można zwracać się z pytaniami dotyczącymi możliwości wsparcia dla osób przybywających z Ukrainy do Radlina. Telefon: 530 340 547 czynny od poniedziałku do niedzieli między 8.00 a 18.00.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Don_C 08.03.2022 02:02

Coś łączy władze\pedagogiczna sitwę Biertultow z Ukrainą. Za 25 lat zburzyli dworzec kolejowy i stadion a Bażanciarnia sama się rozleciała.Tylko w tym przypadku nie spadły bomby. Jakie prężne wladze takie i sukcesy.

~wyspa (46.204. * .108) 07.03.2022 20:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

#Stolkers zadał pytanie i...stał się ruskim trollem.Heh jaka błyskawiczna diagnoza wiochmenstwa.Radlin prężny z prężnym długiem 54 mln koń by się uśmiał xd.

~stopRuskimTrolom (5.173. * .57) 07.03.2022 19:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do stolkers: postawiła zapomnianą dzielnicę Wodzisławia na nogi i zrobiła z niej prężnie działające miasteczko. A teraz organizuje pomoc dla Ukraińców na naszym terenie i tam, gdzie z dnia na dzień rośnie zagrożenie. Kiedy inni robią sobie selfiaki... I nie, nie zapraszam do dyskusji, bo jak wspomniano niżej dałeś już swoim postem odpowiedni przykład. Nara!

~doniżej (188.137. * .10) 07.03.2022 16:58
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Stolkers dajesz przykład chamstwa i głupoty.

~Stolkers (87.101. * .96) 07.03.2022 15:22
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Co ta ze zdjęcia robi dla Radlina?