Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu zdobyli doświadczenie zawodowe na płatnych stażach

Osiemnastu uczniów odbyło płatne staże w hotelach, restauracjach, firmach projektowych i geodezyjnych, urzędach oraz instytucjach samorządowych.

Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu zdobyli doświadczenie zawodowe na płatnych stażach
Stażyści potwierdzili nabycie nowych umiejętności, doceniając jednocześnie możliwość praktycznego wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas nauki szkole. Staż zwiększa ich szanse na rynku pracy. Pracodawcy potwierdzili, że są bardzo zadowoleni z pracy uczniów oraz że uczestnicy stażu posiadają nie tylko predyspozycje do pracy w kształconym zawodzie, ale także wystarczającą wiedzę i umiejętności by samodzielnie wykonywać część zleconych im zadań.

Podczas tegorocznych wakacji uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu realizowali płatne staże w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim - CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II”. Staż zawodowy odbyło 18 uczestników projektu – uczniów klas drugich i trzecich w zawodach: technik analityk, technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik geodeta, technik hotelarstwa, technik ochrony środowiska, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczniowie odbywali staż w znakomitych firmach: Zajazd Biskupi w Raciborzu, Urząd Gminy Lubomia, CHEMIKA Marek Gajewski w Rybniku, Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, Rode Project Katarzyna Rode, Restauracja Opavska, Usługi Geodezyjno-Kartograficzne Piotr Paskuda, Zbigniew Frątczak, Usługi Mapa-Plan, Hotel Kotarz Spa & Wellness w Brennej.

Serdeczne podziękowania pracodawcom. Zdobyte u nich doświadczenie zawodowe znacząco przyczyniło się do rozwoju zawodowego uczestników stażu - informuje szkoła.

źródło: CKZiU nr 1, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].