Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Samosiejki i zarośnięta rzeka. Radni Krzanowic proszą o interwencję

Radni Krzanowic w ostatnim czasie zgłosili urzędnikom potrzebną interwencję. Chodzi m.in. o wycinkę drzew, na terenie podległym Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu „Wody Polskie” – nadzoru wodnego w Głubczycach.

Samosiejki i zarośnięta rzeka. Radni Krzanowic proszą o interwencję
Radny Józef Kocem.

Radny Józef Kocem interweniuje w sprawie samosiejek rosnących wzdłuż posesji mieszkańca Krzanowic na ul. Srebrna Góra na rzece Biała Woda. Jego zdaniem drzewa powinny zostać wycięte. – Podwyższony stan rzeki może powodować zatory i podtopienia na posesji – argumentuje rajca.

Radny Piotr Nachlik zwrócił się z kolei z prośbą o „niezwłoczne wyczyszczenie koryta rzeki Biała Woda w Pietraszynie, od mostu przy ul. Babia Góra w kierunku Krzanowic”. – Rzeka na tym odcinku jest całkowicie zarośnięta samosiejkami i trzciną – argumentuje rajca. Ponadto zwraca uwagę na potrzebę przycięcia gałęzi drzew przy ulicy Lipowej w Pietraszynie. – Gałęzie utrudniają przejazd większym pojazdom – przekazuje zmartwienie mieszkańców tej części gminy.

Odpowiedzi udzieliła sekretarz Joanna Tkocz. Urzędniczka w obu przypadkach zapewniła, że stosowne pisma zostały wysłane do „Wód Polskich”. Natomiast, co do wniosku radnego Nachlika w kwestii ulicy Lipowej, wyjaśniła, że zadanie zostanie dokonane, kiedy będzie to możliwe. – Przycięcie gałęzi drzew na ul. Lipowej w Pietraszynie zostanie wykonane w najbliższym możliwym terminie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – zapewniła pani sekretarz.

(mad)

Ludzie

Joanna Tkocz

Sekretarz Gminy Krzanowice

Józef Kocem

Radny gminy Krzanowice

Piotr Nachlik

Radny gminy Krzanowice

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Leśniczy (87.101. * .96) 09.03.2021 17:43

Przeprowadź się do lasu do lepianki.

~Beznadziejaa (5.173. * .223) 09.03.2021 17:32
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Co za beznadziejne rządania aby wycinać drzewa wzdłuż rzeki.Tylko ostatni analfabeta ekologiczny będzie chciał wycinki drzew.To że samosiejiki nie ma nic do rzeczy.Ręce precz od drzew i trzciny.Oddajcie mandaty bo nie macie kompetenci do bycia radnym skoro chcecie dewastować przyrodę.