Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Józef Kocem

Radny gminy Krzanowice

Startował z KWW Wspólna Gmina

Schodołaz zamiast windy, bo na takie rozwiązanie mogą pozwolić sobie w Krzanowicach 

Nestor krzanowickiej rady – Józef Kocem zaniepokojony widokiem z Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Krzanowicach zapytał dyrektora Marka Mruszczyka o budowę w obiekcie windy. Zakładu jednak na takie rozwiązanie nie stać, ale w zamian wprowadzono inne.

Seniorzy potrzebują takich spotkań [ZDJĘCIA]  

- Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten dzień - mówiła o zorganizowanym Dniu Seniora Krystyna Mandrysz, przewodnicząca krzanowickiego koła emerytów, rencistów i inwalidów. W tym roku na miejsce zabawy wybrano gminę Gorzyce, gdzie w sołectwie Olza – na terenie tamtejszego ośrodka wypoczynkowego zorganizowano świętowanie pod namiotem.

Plaga lisów w Krzanowicach? "Istnieje niebezpieczeństwo wścieklizny" 

Temat podniósł nestor krzanowickiej rady Józef Kocem.– Lisy robią znaczące szkody – zaapelował.

Zanieczyszczone rowy, nowe znaki w Borucinie i chęć spotkania ze starostą. Radni Krzanowic wnioskują do burmistrza 

To tematy, które pojawiły się na ostatniej sesji rady miejskiej. Radni przekazali je na ręce burmistrza Krzanowic Andrzeja Strzedulli. Jak do próśb ustosunkował się włodarz?

Teren po krzanowickim pomniku wdzięczności Armii Czerwonej zostanie zagospodarowany? 

Radny Józef Kocem zawnioskował do burmistrza Andrzeja Strzedulli o zagospodarowanie placu na skrzyżowaniu ulic Staszica i Długiej. To teren po pomniku wdzięczności Armii Czerwonej, który obecnie świeci pustkami.

Fontanna miała cieszyć, ale się psuje. Urzędnicy: winni są użytkownicy 

– Co z naszą fontanną? – pytała na sesji burmistrza Krzanowic Andrzeja Strzedullę radna Joanna Stroka. Poruszyła ten problem, bo miejscowa atrakcja przez dłuższy czas nie działała.

Wody Polskie po słowach radnych z Krzanowic: wycinki nie mogą być prowadzone na żądanie  

Wracamy do artykułu „Samosiejki i zarośnięta rzeka. Radni Krzanowic proszą o interwencję”. Do poruszonego na łamach Nowin tematu, odniosło się Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Czesi mają wpływ na wzrost sprzedaży alkoholu w Krzanowicach? 

– Spośród wszystkich zagrożeń społecznych, które odgrywają ważną rolę w kształtowaniu polityki rozwiązywania problemów społecznych uzależnienie od alkoholu i jego szkodliwe spożywanie zajmują miejsce szczególne. Stanowią tym samym przestrzeń, której nie można lekceważyć i należy dołożyć wszystkich starań, aby zminimalizować...

Samosiejki i zarośnięta rzeka. Radni Krzanowic proszą o interwencję 

Radni Krzanowic w ostatnim czasie zgłosili urzędnikom potrzebną interwencję. Chodzi m.in. o wycinkę drzew, na terenie podległym Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu „Wody Polskie” – nadzoru wodnego w Głubczycach.

Gmina Krzanowice z mobilnym punktem szczepień przeciwko COVID-19 

Na ponad 600 punktów na terenie województwa śląskiego, gdzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19, żaden z nich nie znajduje się w gminie Krzanowice. Jak więc zostanie rozwiązany ten problem?

Kierownik kontra radni czyli długa dyskusja o podtopieniach w Krzanowicach. Co wynikło z rozmów?  

W Krzanowicach powrócił temat podtopień, do których doszło w październiku. O problemie rozmawiano na sesji rady miejskiej z Jarosławem Bencalem, kierownikiem nadzoru wodnego w Głubczycach. Najwięcej pytań do gościa miał przewodniczący rady miejskiej, sołtys zalanej miejscowości, a zarazem prezes OSP Krzanowice Jan Długosz.

Rosną sterty tworzyw sztucznych 

Przez lata rolnicy nie mieli większych kłopotów z pozbyciem się m.in. zużytej folii po nawozach i środkach ochrony roślin. Na odpad był spory popyt ze strony licznych zakładów utylizacyjnych. Rzeczywistość jednak się zmieniła. Gospodarze od pewnego już czasu mierzą się z problemem utylizacji tych odpadów, ponieważ nikt nie chce...

Co z mieszkańcami, którzy nie przyłączą się do kanalizacji?  

Nie wszyscy ochoczo przyłączają się do kanalizacji sanitarnej. Termin wyznaczony przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krzanowicach kończy się wraz z wrześniem. Co z mieszkańcami, którzy nie dotrzymają tego terminu?

Kto bez dachu nad głową a kto z pokaźnymi oszczędnościami?  

Tym razem zaglądamy do portfeli radnych z Krzanowic. Zestawienia sporządziliśmy na podstawie składanych przez rajców oświadczeń majątkowych. Obejmują one stan majątku na 31 grudnia 2019 roku.

Kanalizacyjny armagedon w Krzanowicach zakończony 

Krzanowice zakończyły pierwszy etap kanalizacji stolicy gminy. Odetchnęli urzędnicy i mieszkańcy. Utrudnienia drogowe, które były spowodowane wykonywaniem prac, powoli stają się złym wspomnieniem, jednak nie brakuje uwag m.in. co do jakości wykonania odtworzeń nawierzchni dróg. Co ważne, teraz pałeczka jest po stronie mieszkańców,...

Z hydrantu zamiast wody wyleciał gruz 

Przewodniczący krzanowickiej rady miejskiej Jan Długosz, a zarazem prezes OSP Krzanowice, na minionej sesji zgłosił Wojciechowi Błajdzie, prezesowi wodociągów, problem z hydrantami.

Chcą sięgnąć po unijną kasę na kolejny odcinek kanalizacji 

W Krzanowicach chcą skanalizować kolejną część stolicy gminy. Wiele jednak zależy od pozyskania środków unijnych...

Zobacz więcej