Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kuźnia Raciborska chce pozyskiwać drewno z nadleśnictwa i wykorzystywać je na opał

W kuźniańskim urzędzie zorganizowano spotkanie w sprawie ekologicznych źródeł ciepła.

Kuźnia Raciborska chce pozyskiwać drewno z nadleśnictwa i wykorzystywać je na opał

Burmistrz Paweł Macha zaprosił do urzędu miejskiego posła i ministra Michała Wosia, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Józefa Kubicę, a także przedstawicieli PGNiG Termika Energetyka: wiceprezesa Artura Michałowskiego, dyrektora biura strategii i rozwoju Adama Rajnysza i kierownika projektów sieciowych Artura Renia. Podczas spotkania burmistrz wspólnie z wiceburmistrz Sylwią Brzezicką-Tesarczyk i prezesem GPWiK w Kuźni Raciborskiej Radosławem Kasprzykiem rozmawiał z gośćmi o źródłach ciepła. – Poruszono szereg tematów związanych z planami inwestycyjnymi gminy z zakresie przyłączenia pozostałych budynków wielorodzinnych do sieci ciepłowniczej. Ciepłownia w Kuźni Raciborskiej ma być zmodernizowana a węglowe ogrzewanie zastąpione ogrzewaniem z trzech różnych ekologicznych źródeł: gazem, zrębkami i kolektorami słonecznymi – relacjonują urzędnicy.

W trakcie spotkania dyskutowano także o warunkach długoterminowego zaopatrzenia w drewno opałowe potrzebne do wytworzenia zrębków. – Gmina dąży do długoterminowego kontraktu z lokalnym nadleśnictwem na zaopatrzenie w drewno z gwarancją dostawy i ceny – wyjaśniają w urzędzie. Partnerem projektu ze strony gminy ma być GPWiK, które będzie także producentem zrębków. – Wspólne działania samorządu, Lasów Państwowych i PGNiG Termika dają gwarancję stabilności projektu i zaopatrzenia mieszkańców gminy w ciepło pochodzące z ekologicznych źródeł – zaznaczają w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej.

(oprac. mad)

Ludzie

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Radosław Kasprzyk

Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Dyrektor Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej w Rybniku, była wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].