Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radosław Kasprzyk

Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Ogromny pożar w Budziskach. Rolnik szacuje, że stracił około 1,6 mln złotych [ZDJĘCIA]  

- Nadal nie mogę uwierzyć w to, co wydarzyło się w nocy - mówi Nowinom Roman Wiencierz, rolnik z Budzisk (gm. Kuźnia Raciborska), w którego gospodarstwie doszło do pożaru. Spłonęła jedna z wiat oraz wszystko to, co znajdowało się w środku. Na szczęście nie ma strat w zwierzętach.

W Kuźni Raciborskiej zdrożeją śmieci o 2,5 zł 

Mieszkańcy wzrost cen za śmieci odczują od 1 lutego. Ponownie ci, którzy zdecydują się na kompostowanie, będą mogli obniżyć stawkę o symboliczną złotówkę.

Radni Kuźni wnioskują do burmistrza w kwestii spalarni. Paweł Macha ma nadzieję, że mieszkańcy będą spokojniejsi 

Na sesję rady w Kuźni Raciborskiej powrócił temat spalarni. Tym razem za sprawą radnych, którzy zawnioskowali do burmistrza Pawła Machy o zmiany w projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

Co ze spalarnią w Kuźni Raciborskiej? Padło pytanie o referendum 

- Już wystarczy, my nie chcemy spalarni - rzucił na wstępie mężczyzna z sali, kiedy Radosław Kasprzyk, prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zaczął mówić o gospodarce odpadami. Wydawać się mogło, że spotkanie będzie przebiegało w nerwowej atmosferze i w części właśnie tak się odbywało. Zorganizowano je...

Burmistrz Macha o budowie spalarni w Kuźni Raciborskiej: nie jestem barbarzyńcą 

Na ostatniej sesji rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej dyskutowano o planowanej budowie spalarni, o której mowa w projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Temat poruszono, bo wnioskował o to Jacek Gąska, przewodniczący zarządu osiedla nr 1 w Kuźni Raciborskiej.

W Kuźni Raciborskiej wybudują spalarnię? Mieszkańcy wściekli: nie chcemy eksperymentów. Burmistrz Macha mówi o ograniczeniach mentalnych  

Kiedy urząd miejski wyłożył do publicznego wglądu projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy wraz z prognozą oddziaływania na środowisko*, wśród mieszkańców zawrzało. – Czy będziemy mieć spalarnię? – pytają, bo w dokumencie pojawia się zapis o takiej inwestycji. Do sprawy odnieśli się:...

Dlaczego na Brantolce śmierdzi? Prezes Kasprzyk: Wynika to z procesów biologicznych 

Wracamy do tematu „Śmierdzący problem na Brantolce. Mieszkaniec alarmuje: Fetor jest nie do wytrzymania!”. W tej sprawie głos zabiera Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej. Prezes Radosław Kasprzyk tłumaczy, skąd bierze się problem i wyjaśnia, jakie działania zostały podjęte, aby go zażegnać. Jednocześnie...

Na ten moment czekano w Kuźni Raciborskiej niemal rok. Nowy radny złożył ślubowanie [ZDJĘCIA]  

Rada Miejska w Kuźni Raciborskiej na powrót liczy 15 członków. Nowo wybrany przedstawiciel mieszkańców złożył już ślubowanie, w efekcie rada może pracować w pełnym składzie. – Postanowiłem ubiegać się o mandat radnego, aby mocniej zaangażować się na rzecz gminy – mówi Mateusz Kot.

Do czterech razy sztuka. W Kuźni Raciborskiej odbędą się wybory 

Od niemal roku przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej kończyło się tylko na ustaleniu daty. Czwarty termin okazał się jednak szczęśliwy i wybory się odbędą.

Czy mieszkańcy doczekają się chodników w Kolonii Renerowskiej i Rudzie Kozielskiej? 

To temat, który już od dłuższego czasu przewija się w kuźniańskim samorządzie. Jednak jak na razie wszystko kończy się na zapowiedziach. Jak będzie teraz?

Skok cen za śmieci w Kuźni Raciborskiej. Zmiany od lutego 

O 3,60 zł więcej mieszkańcy Kuźni Raciborskiej zapłacą za odbiór śmieci segregowanych. Jeszcze więcej będą płacili ci, którzy nie wypełnią obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny. Mieszkańcy mogą ubiegać się o niewielkie zwolnienie z opłat. Prezes GPWiK mówi z kolei o działaniach mających obniżyć stawkę w kolejnych latach.

Będą szukać martwych dusz 

Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha zapowiada uszczelnienie systemu poboru opłat za śmieci. Jaki jest plan samorządu w tym zakresie?

Dwóch chętnych, jedno miejsce. Kto chce zostać radnym Kuźni Raciborskiej? 

Na 20 grudnia w Kuźni Raciborskiej zarządzono wybory uzupełniające do rady miejskiej. O mandat ubiega się dwóch chętnych.

Część mieszkańców Kuźni Raciborskiej pójdzie do urn 

Mieszkańcy jednego z okręgów Kuźni Raciborskiej będą wybierać radnego. To pokłosie rezygnacji Radosława Kasprzyka z tej funkcji po tym, jak objął rolę prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.

Kuźnia Raciborska chce pozyskiwać drewno z nadleśnictwa i wykorzystywać je na opał 

W kuźniańskim urzędzie zorganizowano spotkanie w sprawie ekologicznych źródeł ciepła.

Zmiany w Kuźni Raciborskiej. Kto stanął na czele rady miejskiej?  

Radni Kuźni Raciborskiej wyłonili ze swojego grona nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Zmiany są pokłosiem odwołania Radosława Kasprzyka z funkcji przewodniczącego po tym, jak został prezesem Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.

Zaskoczenie w Kuźni Raciborskiej! Radosław Kasprzyk nie jest już przewodniczącym rady 

O rezygnację z piastowanej funkcji zawnioskował Radosław Kasprzyk. Powód? Ma objąć funkcję prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.

Zobacz więcej