Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radosław Kasprzyk

Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Z piosenką i humorem. Seniorzy świętowali w Turzu [ZDJĘCIA]  

W czwartkowe popołudnie, 9 listopada w świetlicy wiejskiej w Turzu już po raz 29. odbyło się spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, które w Polsce przypada 14 listopada. Z zaproszenia skorzystało około stu mieszkańców sołectwa, którzy doskonale się bawili za sprawą doskonałej muzyki i humoru.

Śmietnik za 7,4 mln zł. Kuźnia Raciborska buduje PSZOK [ZDJĘCIA]  

- Rozpoczynamy budowę PSZOK-u - oznajmił Krzysztof Melnarowicz, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kuźni Raciborskiej na tle pustostanu przy ul. Kolejowej 6, który wkrótce zostanie zrównany z ziemią, aby w niedalekiej przyszłości powstała tam inwestycja mająca służyć nie tylko mieszkańcom gminy Kuźnia Raciborska, ale i Nędza.

Wodociągi z Krzanowic z nowym prezesem. Kostka zastąpił Błajdę. Jaki jest powód zmian? 

Krzanowice znów sięgnęły po specjalistę związanego z Kuźnią Raciborską, bo podobnie jak nowy, tak i były już prezes dawniej pracowali na rzecz mieszkańców samorządu położonego po drugiej stronie Odry. Zresztą w urzędzie przez kilka lat pracowała także Rita Serafin w roli sekretarza, która wcześniej była burmistrzem Kuźni Raciborskiej.

W Kuźni Raciborskiej budują nowe ujęcia wody. W gminie inwestycję nazywają epokową. Obecne problemy zakończą się bezpowrotnie? 

Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej realizuje projekt, w którym powstaną nowe ujęcia wody podziemnej dla gminy wraz z magistralą wodociągową i infrastrukturą towarzyszącą.

Ogromny pożar w Budziskach. Rolnik szacuje, że stracił około 1,6 mln złotych [ZDJĘCIA]  

- Nadal nie mogę uwierzyć w to, co wydarzyło się w nocy - mówi Nowinom Roman Wiencierz, rolnik z Budzisk (gm. Kuźnia Raciborska), w którego gospodarstwie doszło do pożaru. Spłonęła jedna z wiat oraz wszystko to, co znajdowało się w środku. Na szczęście nie ma strat w zwierzętach.

W Kuźni Raciborskiej zdrożeją śmieci o 2,5 zł 

Mieszkańcy wzrost cen za śmieci odczują od 1 lutego. Ponownie ci, którzy zdecydują się na kompostowanie, będą mogli obniżyć stawkę o symboliczną złotówkę.

Radni Kuźni wnioskują do burmistrza w kwestii spalarni. Paweł Macha ma nadzieję, że mieszkańcy będą spokojniejsi 

Na sesję rady w Kuźni Raciborskiej powrócił temat spalarni. Tym razem za sprawą radnych, którzy zawnioskowali do burmistrza Pawła Machy o zmiany w projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

Co ze spalarnią w Kuźni Raciborskiej? Padło pytanie o referendum 

- Już wystarczy, my nie chcemy spalarni - rzucił na wstępie mężczyzna z sali, kiedy Radosław Kasprzyk, prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zaczął mówić o gospodarce odpadami. Wydawać się mogło, że spotkanie będzie przebiegało w nerwowej atmosferze i w części właśnie tak się odbywało. Zorganizowano je...

Burmistrz Macha o budowie spalarni w Kuźni Raciborskiej: nie jestem barbarzyńcą 

Na ostatniej sesji rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej dyskutowano o planowanej budowie spalarni, o której mowa w projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Temat poruszono, bo wnioskował o to Jacek Gąska, przewodniczący zarządu osiedla nr 1 w Kuźni Raciborskiej.

W Kuźni Raciborskiej wybudują spalarnię? Mieszkańcy wściekli: nie chcemy eksperymentów. Burmistrz Macha mówi o ograniczeniach mentalnych  

Kiedy urząd miejski wyłożył do publicznego wglądu projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy wraz z prognozą oddziaływania na środowisko*, wśród mieszkańców zawrzało. – Czy będziemy mieć spalarnię? – pytają, bo w dokumencie pojawia się zapis o takiej inwestycji. Do sprawy odnieśli się:...

Dlaczego na Brantolce śmierdzi? Prezes Kasprzyk: Wynika to z procesów biologicznych 

Wracamy do tematu „Śmierdzący problem na Brantolce. Mieszkaniec alarmuje: Fetor jest nie do wytrzymania!”. W tej sprawie głos zabiera Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej. Prezes Radosław Kasprzyk tłumaczy, skąd bierze się problem i wyjaśnia, jakie działania zostały podjęte, aby go zażegnać. Jednocześnie...

Na ten moment czekano w Kuźni Raciborskiej niemal rok. Nowy radny złożył ślubowanie [ZDJĘCIA]  

Rada Miejska w Kuźni Raciborskiej na powrót liczy 15 członków. Nowo wybrany przedstawiciel mieszkańców złożył już ślubowanie, w efekcie rada może pracować w pełnym składzie. – Postanowiłem ubiegać się o mandat radnego, aby mocniej zaangażować się na rzecz gminy – mówi Mateusz Kot.

Do czterech razy sztuka. W Kuźni Raciborskiej odbędą się wybory 

Od niemal roku przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej kończyło się tylko na ustaleniu daty. Czwarty termin okazał się jednak szczęśliwy i wybory się odbędą.

Czy mieszkańcy doczekają się chodników w Kolonii Renerowskiej i Rudzie Kozielskiej? 

To temat, który już od dłuższego czasu przewija się w kuźniańskim samorządzie. Jednak jak na razie wszystko kończy się na zapowiedziach. Jak będzie teraz?

Skok cen za śmieci w Kuźni Raciborskiej. Zmiany od lutego 

O 3,60 zł więcej mieszkańcy Kuźni Raciborskiej zapłacą za odbiór śmieci segregowanych. Jeszcze więcej będą płacili ci, którzy nie wypełnią obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny. Mieszkańcy mogą ubiegać się o niewielkie zwolnienie z opłat. Prezes GPWiK mówi z kolei o działaniach mających obniżyć stawkę w kolejnych latach.

Będą szukać martwych dusz 

Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha zapowiada uszczelnienie systemu poboru opłat za śmieci. Jaki jest plan samorządu w tym zakresie?

Dwóch chętnych, jedno miejsce. Kto chce zostać radnym Kuźni Raciborskiej? 

Na 20 grudnia w Kuźni Raciborskiej zarządzono wybory uzupełniające do rady miejskiej. O mandat ubiega się dwóch chętnych.

Zobacz więcej