Szatnie wyglądające lepiej niż klasy

Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej cieszy się z nowo wyremontowanych szatni na odzież wierzchnią. Realizacja zadania zlikwidowała w placówce śmierdzący problem.

Szatnie wyglądające lepiej niż klasy

W ramach zadania m.in.: rozebrano istniejącą posadzkę oraz położono nową, wykonano gładź i pomalowano ściany. Co najważniejsze, usunięto również użyty tam niegdyś ksylamit, czyli swego czasu popularny środek do impregnacji drewna. A to duży plus, bo do tej pory placówka musiała mierzyć się ze śmierdzącym problemem. Ksylamit wiele lat temu został wycofany z użycia w budynkach, jednak wciąż z jego charakterystycznym zapachem spotykają się osoby, które przebywają w pomieszczeniach, gdzie dawniej został ten środek zastosowany. Kuźniańska podstawówka ma to na szczęście już za sobą.

Zadanie wykonywała firma remontowo-budowlana Jerzego Bandurskiego z Kuźni Raciborskiej za kwotę 420 tys. zł. Do zadania dorzuciło się również państwo. Przed wyborami parlamentarnymi do urzędu miejskiego dotarło zarządzenie premiera Mateusza Morawieckiego, w którym przekazał gminie oczekiwane dofinansowanie. Premier przeznaczył z rezerwy budżetowej państwa 190 208,09 zł.

W uroczystym otwarciu uczestniczył poseł na Sejm RP VIII kadencji Czesław Sobierajski, burmistrz Paweł Macha, przewodniczący rady miejskiej Radosław Kasprzyk, radny Maciej Kriwienok, przewodnicząca rady rodziców Wioletta Jurusik, kierownik referatu edukacji sportu i promocji Anna Mainusz, kierownik referatu inwestycji i budownictwa Piotr Staroń, dyrekcja szkoły, nauczyciele, samorząd uczniowski oraz wykonawca remontu.

– Te pomieszczenia wyglądają teraz lepiej niż klasy. Jest naprawdę czym się pochwalić – komentował zmiany na minionej sesji rady miejskiej burmistrz Macha. – Dzięki państwa zasłudze przestało w tej szkole śmierdzieć – zwracał się w stronę radnych, akcentując więc, że dzięki ich zgodzie z budżetu samorządu wydatkowano potrzebne pieniądze na ten cel.

(mad)

Ludzie

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Maciej Kriwienok

Radny miejski Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Radosław Kasprzyk

Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
JanNiezbędny 15.12.2019 09:50

Pracuje w kancelarii podawczej urzędu skarbowego w Niemczech, kiedyś byłem tłumaczem przysięgłym. Swoją znajomość języków obcych zawdzięczam babci co mnie od małego uczyła niemieckiego w nauczyciele sami nie umieją tego co powinni nawet w 30 % , ale strajkować to pierwsi są

~ZosiaSamosia (5.184. * .18) 14.12.2019 22:57
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jan Niezbędny...tak z ciekawości a Ty jaki zawód wykonujesz?

JanNiezbędny 14.12.2019 13:37

Pewnie każdy dostał coś do kapsy i dlatego jest cisza i radość z remontu

~JanosikPlus (83.30. * .114) 14.12.2019 12:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wszystko fajnie ludziska tylko że za 420 tys. zł można kupić dom ! Tutaj wyremontowano tylko szatnie. Rozwalanie naszych pieniędzy jest tutaj oczywiste ale tego nikt nie widzi. Nikt nic nie robi bo wszystko zgodnie z chorym prawem.

~heh (87.207. * .195) 14.12.2019 09:20

JanNiezbędny 5 godzin tygodniowo chyba, bo dziennie żaden tyle nie pracuje...chyba, że jakiś z powołania, ale to jest w dzisiejszych czasach 1 na 1000...

erwin 14.12.2019 09:07

tan gość siły nieczyste wypędza?

JanNiezbędny 14.12.2019 08:56

Teraz wymienić jeszcze niektórych nauczycieli i ta szkoła będzie placówka przyjazna dziecia . Pierwsi powinni polecić Ci co pracują po 5 godz a wiecznie by strajkować chcieli.