Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Maciej Kriwienok

Radny miejski Kuźni Raciborskiej

Radny miejski Kuźni Raciborskiej, startował z startowała z KWW Gmina dla mieszkańców

Jest nowa firma, która postawi swój zakład w Kuźni Raciborskiej  

Firma specjalizująca się w panierach, systemach panierujących i bułkach tartych zainwestuje w Kuźni Raciborskiej. Na ulicy Tartacznej postawi swój zakład, dając pracę 20 osobom. Inwestycja ma być gotowa w lipcu 2024 roku (choć pierwszy etap ma być ukończony już w lutym).

O różnych odcieniach miłości na Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

"Walentynkowe flirty" to program, z którym na Zamku Piastowskim w Raciborzu wystąpił teatr amatorski "Senioralne Forte", działający przy MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Wydarzenie odbyło się w sobotę 12 lutego, z okazji nadchodzących Walentynek.

Zmiany w Kuźni Raciborskiej. Kto stanął na czele rady miejskiej?  

Radni Kuźni Raciborskiej wyłonili ze swojego grona nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Zmiany są pokłosiem odwołania Radosława Kasprzyka z funkcji przewodniczącego po tym, jak został prezesem Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.

W budynku Poczty Polskiej chcą zrobić mieszkania 

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej zamierza kupić budynek Poczty Polskiej, który mieści się przy ulicy Powstańców 9. Mają tam powstać mieszkania, ale działalność urzędu pocztowego nadal będzie tam zachowana. – To tylko i wyłącznie zmiana właściciela budynku – podkreśla burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha.

Szatnie wyglądające lepiej niż klasy 

Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej cieszy się z nowo wyremontowanych szatni na odzież wierzchnią. Realizacja zadania zlikwidowała w placówce śmierdzący problem.

Zaglądamy do kieszeni radnych z Kuźni Raciborskiej  

Który z radnych najwięcej zarobił? Który ma największe zadłużenie? Tym razem prześwietlamy oświadczenia majątkowe radnych z Kuźni Raciborskiej.

Sandra Pniak i Maciej Kriwienok z medalami na Mistrzostwach Europy w Gliwicach 

Podczas odbywających się od 1 do 3 czerwca w Gliwicach Mistrzostw Europy w Ju-Jitsu, Sandra Pniak z Akademii Top Team Wodzisław Śląski i Maciej Kriwienok - trener MKS Sparta Gold Team z Kuźni Raciborskiej zdobyli medale.

W Kuźni Raciborskiej chcą gali MMA, ale... 

Dosyć pospiesznie czeski organizator Gali MMA VFCL wskazał miejsce rozegrania zawodów jako Kuźnia Raciborska. W dodatku miałby to być Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w którym na takie przedsięwzięcie miejsca nie ma. Czy w ogóle prawdopodobne jest, że zawody odbędą się w blisko sześciotysięcznym miasteczku w powiecie raciborskim?

Zawodnik z Kuźni Raciborskiej w finale "Szkoły walki Drwala"  

Maciej Kriwienok, prezes i trener Sparta Kuźnia Raciborska dotarł do finału programu telewizyjnego "Szkoła walki Drwala".

Brazylijska moda na sztuki walki 

Niegdyś był pankration, dysycplina łącząca boks i zapasy. W czasach antycznych królowały same zapasy, a obecnie pojawiają się kolejne sztuki walk, takie jak brazylijskie ju-jitsu, grappling czy MMA. Na czym polegają owe dysycpliny zapytaliśmy w dwóch ośrodkach z Raciborszczyzny – Klubie Sportowym Łamator Racibórz i Miejskim Klubie...

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Kuźnianin pojedzie na mistrzostwa świata 

17 i 18 września w Świnoujściu, odbyły się III Mistrzostwa Polski w Grapplingu Juniorów i Seniorów pod Patronatem Polskiego Związku Zapaśniczego. Na zawodach wystąpił reprezentant klubu Sparta Kuźnia Raciborska - Wojciech Płachciak.