Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jeden weekend, pięć pożarów [RAPORT STRAŻAKÓW]

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji w miejscowościach Jastrzębie, Krzyżanowice, Nędza, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Ruda oraz Szymocice.

Jeden weekend, pięć pożarów [RAPORT STRAŻAKÓW]
zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl

Podpalacz w rękach policji

Pierwsza interwencja strażaków odnotowana 26 lipca dotyczyła pożaru zboża na pniu w Jastrzębiu (godz. 10.34). Do akcji skierowano zastępy zawodowców oraz ochotników. Płonęło zboże na powierzchni 100 m2. Pożar został szybko ugaszony. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

O godz. 13.57 strażacy udali się w rejon ulicy Bończyka w Pietrowicach Wielkich, gdzie w skutek zatarcia łożyska doszło do pożaru prasy do słomy. Ogień szybko ugaszono. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł.

Trzy godziny później strażacy udali się na ul. Piwną w Raciborzu, gdzie w budynku wielorodzinnym wyczuwalny był zapach spalenizny. Okazało się, że źródłem zadymienia była pozostawiona na gazie potrawa.

Ostatnia piątkowa akcja strażaków polegała na ugaszeniu pożaru zboża na pniu w rejonie ul. Okrężnej w Rudzie (godz. 18.26). Przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 4,2 tys. zł. Podpalacz wpadł już w ręce kuźniańskich policjantów. To 49-letni mieszkaniec gminy.

Pożar w dawnym szpitalu

W sobotę 27 lipca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji tylko raz, aby ugasić pożar trawy w rejonie ulicy Kolejowej w Krzyżanowicach (godz. 11.08).

Pierwsza interwencja odnotowana w niedzielę 28 lipca to pożar budynku gospodarczej na zapleczu ulicy Staszica w Raciborzu (na terenie dawnego szpitala przy ul. Bema). Przypuszczalnie i w tym przypadku doszło do podpalenia. Strażacy szybko poradzili sobie z ogniem.

Tego dnia strażacy dwukrotnie usuwali gniazda niebezpiecznych dla ludzi owadów. Do takich interwencji doszło przy ul. Hulczyńskiej w Raciborzu (godz. 11.22) oraz Gliwickiej w Szymocicach (godz. 18.05). Oprócz tego zabezpieczyli również zerwany przewód energetyczny na ul. Jesionowej w Nędzy (godz. 14.23), a także interweniowali w związku z uruchomieniem się czujki tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Solnej w Raciborzu (godz. 19.42). W tym ostatnim zdarzeniu obyło się bez osób poszkodowanych, choć strażacy potwierdzili obecność groźnego związku z powietrzu.

Kolizja w Pawłowie

W poniedziałek 29 lipca strażacy interweniowali już w związku z kolizją drogową, do której doszło w Pawłowie. Zderzyli się tam kierujący audi a4 oraz volkswagenem touranem. Samochodami podróżowało siedem osób. Po przebadaniu przez ratowników pogotowia okazało się, że żaden z uczestników nie odniósł obrażeń. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 25 tys. zł.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].