Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dają świadectwo godnego i trzeźwego życia [ZDJĘCIA]

Rankiem 1 lipca z raciborskiego rynku wyruszył XXI Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski. - Inicjatywa powstała w sercu i potrzebie śp. Mariana Niewiadomskiego - powiedziała posłanka Katarzyna Dutkiewicz, otwierając rajd.

Dają świadectwo godnego i trzeźwego życia [ZDJĘCIA]

Impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie na rzecz Przyjaciół Człowieka "Tęcza". - Inicjatywa inicjatywą, ale za każdym takim przedsięwzięciem musi stać człowiek - ktoś kto to pociągnie, ktoś kto pokręci na tym rowerze, ktoś kto wykona pracę, której nie widać, pracę organizacyjną - powiedział prezydent Raciborza Dariusz Polowy, dziękując uczestnikom za to, że w drogę dookoła Polski zabierają świadectwo, "że jeśli się chce, to można spełnić swoje marzenia". Starosta raciborski Grzegorz Swoboda życzył im "szerokości i drogi z górki aż do samej Jastrzębiej Góry".

Komandorami tegorocznego rajdu są Tadeusz Wilk oraz Stanisław Strojwąs. - Dziękuję paniom Katarzynie Dutkiewicz i Aleksandrze Wieczorek za to, że wywołały wilka z lasu i będę prowadził ten rajd. Jest to dla mnie świadectwo i wyzwanie... że można żyć godnie i trzeźwo - powiedział T. Wilk.

Stanisław Strojwąs podkreślił, że są miejsca w Polsce, gdzie uczestników rajdu wypatruje się z zapartych tchem. - Ludzie walczący z alkoholizmem przejeżdżają czasem sto kilometrów, żeby się z nami spotkać - dodał komandor rajdu.

Ks. Adam Rogalski, który po wspólnej modlitwie pobłogosławił uczestników, zwrócił uwagę na to, że "najważniejsza rzecz dokonuje się wśród wielu spotkań, które są po drodze". - Życzę, żeby one były owocne i inspirujące, bo dla wielu ludzi walka dopiero się rozpocznie - powiedział proboszcz parafii NSPJ w Raciborzu.

W galerii zdjęcia ze startu rajdu. Część osób przejedzie tyko fragment trasy, trzynastu uczestników rajdu jest gotowych pokonać przeszło 3000 km, okrążając Polskę na rowerze. To nie tylko raciborzanie, ale również mieszkańcy całego naszego regionu oraz innych zakątków kraju.

Zakończenie rajdu zaplanowano na 15 sierpnia, podczas festynu prozdrowotnego ba boisku przy szkole w Raciborzu-Ocicach.

Ludzie

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk, obecnie prezes Fundacj Elektrowni Rybnik

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ameno (185.28. * .30) 02.07.2019 09:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

te prezydenty starosty i posły też ten problem....?

~AA (194.255. * .142) 01.07.2019 11:47

Brawo Panowie tak trzymać!!