Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Około 2 tysięcy nowych uczniów spodziewa się Powiat Raciborski

Nabór na nowy rok szkolny 2019/2020 w raciborskich szkołach średnich wyniesie prawdopodobnie około 2000 uczniów. Największym zainteresowaniem cieszą się licea.

Około 2 tysięcy nowych uczniów spodziewa się Powiat Raciborski

Patrząc na roczniki to mamy o 50 osób więcej w każdym. W zeszłym naborze było to ok. 950 uczniów, teraz jest ich 1000 - mówił na posesyjnej konferencji prasowej w starostwie Marek Kurpis zastępca włodarza powiatu raciborskiego.

Wicestarosta mówił dziennikarzom o przygotowaniach do obsługi przewozu młodzieży szkolnej. PKS uruchomi więcej kursów w godzinach od 16.00 do 17.30 aby uczniowie mogli wrócić po zajęciach do domów. - Mamy jeszcze po kilkanaście miejsc w autobusach. Będziemy reagowali elastycznie na rozwój sytuacji - zapowiada Marek Kurpis.

Wicestarosta Kurpis liczy na większe niż dotąd zainteresowanie ofertą szkół branżowych i techników. Przyznał jednak, że najpopularniejsze są licea. Te otwierają razem 10 oddziałów. 2 oddziały uruchomi liceum plastyczne.

Ludzie

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].