Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

19. Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich. Eksperci polecają biomasę i pellet

Pierwszy dzień Wystawy - sobota 11 maja - rozpoczął się, zgodnie z tradycją, od solidnej dawki teorii o stosowaniu ekologicznych paliw. W Centrum Społeczno - Kulturalnym przekazywali ją na swych prelekcjach zaproszeni eksperci. Przedstawiciel funduszu z Katowic podał najnowsze statystyki programu "Czyste powietrze". Wydarzenie poprowadził Tomasz Ciba.

19. Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich. Eksperci polecają biomasę i pellet
8-letnia Maja Reichel pełniła ważną rolę podczas ceremonii otwarcia 19. Eko-Wystawy

Pierwszy dzień Wystawy - sobota 11 maja - rozpoczął się, zgodnie z tradycją, od solidnej dawki teorii o stosowaniu ekologicznych paliw. Przekazywali ją na swych prelekcjach zaproszeni eksperci. Przedstawiciel funduszu z Katowic podał najnowsze statystyki programu "Czyste powietrze".

Licznie reprezentowaną grupą słuchaczy konferencji otwierającej Eko-Wystawę byli politycy prawicy, w tym europoseł Bolesław Piecha i posłanka Izabela Kloc. Z prezydentami z Raciborza siedział wicemarszałek województwa Michał Woś. Później dołączył do tego grona senator Adam Gawęda. Wśród polityków nie zabrakło Gabrieli Lenartowicz z PO, towarzyszącej organizatorom niemal od początku przedsięwzięcia. Głos zabierał także Ryszard Uher reprezentujący Śląską Partię Regionalną.

Honory gospodarzy pełnili pietrowicki wójt Andrzej Wawrzynek i raciborski starosta Grzegorz Swoboda.

Z zaproszenia do Pietrowic Wielkich skorzystał Dariusz Polowy. Prezydent Raciborza przyjechał z koalicjantem Michałem Fitą. Miasto reprezentował jeszcze radny Marcin Fica. Na końcówkę prelekcji zdążył wiceprzewodniczący rady miasta Marian Czerner, jednocześnie jedyny reprezentant Komisji ds. Czystego Powietrza przy Prezydencie Raciborza. D. Polowy uspokajał, że nieobecność jej członków na wykładach o walce ze smogiem nie ma większego znaczenia, bo lepiej, by pracowali, zamiast słuchali.

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kotły (81.190. * .204) 29.05.2019 14:41
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~targofica (217.99. * .120) 12.05.2019 09:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

stare zgrane twarze,nawet młody członek już się zdążył wpisać w tę konwencję.
polny z koalicjantem poza jakimkolwiek rankingiem.
tego kto te targi wymyślił nie widać na fotach.tradycyjnie już sie wszyscy z wszystkimi pokłócili?

~Nonie (188.146. * .149) 12.05.2019 00:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

I po co tu było wstawiać 100 ujęć twarzy Polowego??

erwin 11.05.2019 21:34

porażka gminy, kampania robi swoje. Pani Kloc przegięła, jajka mam w gotowości ....