Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawieszą oddział na kilka miesięcy. Przez fatalne warunki

Działalność oddziału chorób wewnętrznych I w wodzisławskim szpitalu ma być zawieszona. Dokładnie na pięć miesięcy, od 1 marca. Powód? Trzeba przeprowadzić remont. Obiekt jest w tak kiepskim stanie, że nie spełnia wymogów higieniczno-sanitarnych.

Zawieszą oddział na kilka miesięcy. Przez fatalne warunki

W szpitalu w Wodzisławiu działają dwa oddziały internistyczne: oddział chorób wewnętrznych I i oddział chorób wewnętrznych II.

Oddział chorób wewnętrznych I mieści się w niewielkim pawilonie i aż prosi się o remont. Pacjenci od dawna narzekali na warunki, jakie panują w oddziale. Tak samo ich bliscy, którzy podczas odwiedzin mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają wnętrza wodzisławskiej interny. - Ludzie widzą, w jakich warunkach leżą tam chorzy i ich opinia jest bardzo krytyczna - mówił już kilka miesięcy temu wodzisławski radny Jan Grabowiecki. Podobnych opinii było dużo więcej.

Dyrekcja szpitala już wcześniej miała przygotowany projekt kompleksowej przebudowy oddziału chorób wewnętrznych I. Zarówno na zewnątrz pawilonu, jak i w jego środku. Ale wiązałoby się to z kosztem ponad 4 mln zł. A takich środków władze lecznicy nie miały.

Decyzja sanepidu

Już w kwietniu 2014 r. wojewódzki sanepid nakazał władzom szpitala przeprowadzenie remontu budynku z uwagi na „niespełnienie wymogów higieniczno-sanitarnych”. Szpital - jak już wspominaliśmy - nie miał jednak pieniędzy na inwestycję i wnioskował o zmianę terminu remontu.

Ostatecznie sanepid orzekł, że szpital ma czas na przeprowadzenie remontu do 31 grudnia 2019 r. Dlatego nie ma innego wyjścia - działalność oddziału chorób wewnętrznych I musi zostać czasowo zawieszona. A dokładnie na pięć miesięcy. Od początku marca do końca lipca. To czas potrzebny na realizację remontu. Rada społeczna szpitala wyraziła już pozytywną opinię w tej sprawie. Teraz swoją opinię wyrażą pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia i Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, ale wydaje się to już tylko formalnością.

Ludzie

Jan Grabowiecki

Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].