Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Markowiccy seniorzy uczcili swoje święto [ZDJĘCIA]

Obchody z okazji Dnia Seniora rozpoczęły się mszą w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Raciborzu-Markowicach, odprawił ją ksiądz proboszcz Józef Ibrom. Następnie emeryci zebrali się w salce parafialnej. Przy kawie i kołaczu dyskutowali na różne tematy, a promienny uśmiech nie znikał z ich twarzy. Nie zabrakło także wzniesienia toastu lampką szampana i odśpiewania „Sto lat”. Uroczystości zorganizowano w sobotę 10 listopada.

Markowiccy seniorzy uczcili swoje święto [ZDJĘCIA]
Uczestnicy sobotniego spotkania na wspólnej fotografii.

- Nasze koło to bardzo prężna ekipa, licząca 112 członków, w tym pięć osób, które mają ponad 90 lat. Seniorzy zrzeszeni w naszym kole chętnie korzystają z wycieczek, wczasów oraz imprez rozrywkowych organizowanych przez raciborski zarząd – przyznała w rozmowie z nami przewodnicząca marowickiego koła Elfryda Czogała. Mówiła również, że dawniej seniorów zachęcano do zrzeszania się, teraz role się odwróciły. – Obecnie to seniorzy szukają nas – zauważała, dodając, że w tym roku do koła dołączyło siedem kolejnych osób.

Z okazji Dnia Seniora najserdeczniejsze życzenia złożyła przewodnicząca Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu Krystyna Loch. – Dużo zdrowia, pomyślności, aby omijały was troski dnia codziennego, aby każdy dzień dostarczał uśmiechu na twarzy – winszowała zgromadzonym w salce parafialnej. Złożyła również kwiaty na ręce 85-letniej Gertrudy Krupy, najstarszej nestorki obecnej na uroczystości. K. Loch na Dzień Seniora do Markowic przybyła wspólnie ze swoją zastępczynią Katarzyną Łozińską.

W trakcie uroczystości nadano również odznakę przewodniczącej markowickiego koła. W uznaniu wybitnych zasług Polski Zawiązek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Warszawie nadał Elfrydzie Czogale Złotą Odznakę Honorową. Wręczyła ją Krystyna Loch.

(mad)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].