Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wicestarosta Chroboczek zagląda do pieca i wyciąga smutne wniosk

Powiat gorączkowo poszukuje oszczędności. Urzędnicy chcieliby je znaleźć na ogrzewaniu placówek oświatowych. Audyt w tej sprawie przeprowadza etatowy członek zarządu Andrzej Chroboczek. Najbardziej zmartwił się gdy zajrzał do kotłowni w Mechaniku.

Wicestarosta Chroboczek zagląda do pieca i wyciąga smutne wniosk

Dwa piece, które ogrzewają szkołę oraz Zamek Piastowski są w takim stanie, że sukcesem będzie jak przetrwają tę zimę. - Próbujemy schodzić z węgla. Szukamy innych metod ogrzewania tych budynków jak i innych - wyjawił na sesji starosta Winiarski. OPEC przedstawił już starostwu ofertę ale ta nie spodobała się urzędnikom. - Koszty są zbliżone do obecnych, a chcemy wydawać mniej - wyjaśnił włodarz powiatu. W powiecie zamierzają zainwestować w wymiennikownię, ok. 100 tys. zł, bo wtedy koszty energii cieplnej mają spaść nawet o połowę.

Ludzie

Andrzej Chroboczek

Radny Powiatu Raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].