Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Podtopienia wylania i ratowanie dobytku. Czy grozi nam powódź?

Podtopienia wylania i ratowanie dobytku. Czy grozi nam powódź?

Trwa walka z żywiołem. W Raciborzu ratowana jest Plaża Miejska nad Odrą, a w Rudach wylewa Ruda.

Od trzech dni pada deszcz. Wskutek tego wylewają rzeki Odra, Olza i Ruda. Wojewoda Śląski wprowadził w piatek 28 kwietnia pogotowie przeciwpowodziowe na terenie województwa śląskiego.

Stany alarmowe na Odrze [DANE Z WODOWSKAZÓW] 

Wczoraj Odra przekroczyła stany alarmowe w Krzyżanowicach, Chałupkach i Miedoni. Zobacz aktualne odczyty z wodowskazów.

Strażacy walczą z podtopieniami [ZDJĘCIA]  

Intensywne opady deszcze jakie miały miejsce w ostatnich dniach spowodowały przekroczenie stanów alarmowych w rzekach powiatu wodzisławskiego.

Sytuacja na rzekach w regionie [TABELA] 

Wczoraj o godzinie 17.00 wójt gminy Krzyżanowice ogłosił alarm przecwpowodziowy, zobacz jak sytuacja wygląda w innnych częściach województwa.

Odra w Chałupkach przekroczyła poziom alarmowy [ZDJĘCIA]  

W piątek 28 kwietnia o godzinie 21.00 stan rzeki Odry w Chałupkach wynosił 490 cm. Stan alarmowy został przekroczony o 70 cm. Prezentujemy zdjęcia wykonane przez Michała Bańczyka przed godziną 20.00.

Zalany prom w Ciechowicach [ZDJĘCIA]  

Stan rzeki Odry w Ciechowicach przekroczył stan ostrzegawczy. Przeprawa promem pomiędzy Grzegorzowicami jest niemożliwa. W galerii także zdjęcia z Dziergowic.

Wylała rzeka, ulica Celna w Gołkowicach na przejściu zamknięta! 

Ulica Celna w Gołkowicach została na wysokości przejścia granicznego zamknięta dla ruchu. Powodem takiej sytuacji jest wylanie rzeki po czeskiej stronie i brak przejazdu przedłużeniem ul. Celnej po stronie czeskiej w Petrovicach u Karviny.

Zapory zrzucają wodę. Wprowadzono całodobowe dyżury 

Mimo intensywnych wiosennych opadów w zbiornikach Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów  rezerwy są większe niż zwykle o tej porze roku - zapewnia GPW.

Pogotowie przeciwpowodziowe w Godowie 

Przedłużające się opady deszczu sprawiły, że wójt Godowa wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego w gminie. 

Turze znów zalane. Odra straszy wieś [ZDJĘCIA]  

Nasz reporter Maciej Kozina zrobił zdjęcia rozlewiska Odry w rejonie wsi Turze. Wielka woda wdziera się w okolice miejscowości, która cierpi przy każdej powodzi.

Wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe 

Wojewoda Śląski wprowadził dziś rano pogotowie przeciwpowodziowe na terenie województwa śląskiego.

Poziom wody w Odrze przekroczył stan ostrzegawczy 

Według pomiarów wykonanych o godz. 7.00, poziom wody w Odrze przekroczył stan ostrzegawczy w miejscowościach Chałupki, Krzyżanowice oraz Racibórz-Miedonia.

Deszcz nie ustaje. Synoptycy ostrzegają przed podtopieniami 

- Lokalne podtopienia, utrudnienia komunikacyjne, gwałtowne wzrosty stanów wody - to możliwe skutki niebezpiecznego zjawiska atmosferycznego, przed którym mieszkańców powiatu raciborskiego ostrzegają synoptycy Meteo Project Racibórz.