Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zapory zrzucają wodę. Wprowadzono całodobowe dyżury

Mimo intensywnych wiosennych opadów w zbiornikach Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów  rezerwy są większe niż zwykle o tej porze roku - zapewnia GPW.

Zapory zrzucają wodę. Wprowadzono całodobowe dyżury

W goczałkowickim zbiorniku znajduje się aktualnie ponad 97 mln metrów3 wody, a zmieścić się może jeszcze ok 62 mln, to o ponad 20 mln więcej niż o tej porze rok temu. W Kozłowej Górze z kolei znajduje się ok. 10 mln m3 przy rezerwie dopuszczalnej jeszcze kolejnych 7 mln. Tam również sytuacja jest bezpieczna i opanowana.

Po ogłoszeniu 28.04.2017 r na terenie województwa śląskiego stanu ostrzegawczego, we wszystkich obiektach GPW odpowiedzialnych za utrzymanie zapór wprowadzono dyżury całodobowe i stały monitoring poziomu wody.

Od kilku dni, gdy w wyniku ulew na metr kwadratowy spada ponad 30 mm, w Goczałkowicach i Kozłowej Górze zwiększono zrzuty wody ale w granicach bezpiecznych ilości.

Aktualizowane co 3 godziny meldunki dotyczące sytuacji w obu zbiornikach znajdują się w zakładce :

Podtopienia wylania i ratowanie dobytku. Czy grozi nam powódź? 13 wiadomości, 12 komentarzy w dyskusji, 72 zdjęcia
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].