Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Wybory samorządowe 2024 w Raciborzu i Powiecie Raciborskim

Wybory samorządowe 2024 w Raciborzu i Powiecie Raciborskim

Wybory samorządowe 2024 w Raciborzu

Zbiór informacji na temat wyborów do rady miasta, rady powiatu oraz na prezydenta Raciborza.

Michał Woś zna źródło porażki prawicy w Raciborzu. Wojciechowicza zamierza rozliczać z obietnic 

Były członek rządu Zjednoczonej Prawicy, obecnie poseł Suwerennej Polski uważa, że nowy prezydent Raciborza - Jacek Wojciechowicz, będzie miał cieplarniane warunki do pracy. - Oby nie skoczyło się to jak w Warszawie, cytując H. Gronkiewicz-Waltz na „niewykonaniu zaplanowanych inwestycji” - nadmienia M. Woś.

Gabriela Lenartowicz o sukcesie Jacka Wojciechowicza: wrócił do Raciborza bo widzi w nim przyszłość 

Posłanka Koalicji Obywatelskiej i liderka raciborskiej PO jest pewna, że Racibórz z nowym prezydentem dokona z miejscowymi firmami branży OZE wielkiej transformacji energetycznej i cywilizacyjnej. - Żeby Racibórz prawdziwie był wielki - zapowiada.

Zwycięski obóz Jacka Wojciechowicza komentuje wynik z 21 kwietnia. "Potrzebowaliśmy kapitana drużyny" 

Senator Henryk Siedlaczek wróży teraz spokój raciborskiemu samorządowi. Starosta raciborski Grzegorz Swoboda wierzy w poprawę relacji Powiat-Miasto. Radny Michał Kuliga mówi o mądrej decyzji raciborzan.

Silny Racibórz komentuje przegraną Dariusza Polowego w II turze wyborów 

Ustępujący wiceprezydenci Raciborza Dawid Wacławczyk i Dominik Konieczny oraz przyszła radna Katarzyna Dutkiewicz skomentowali dla Nowin wynik wyborów prezydenckich, w których Dariusz Polowy ponownie przegrał z Jackiem Wojciechowiczem. Wypowiedział się dla nas również poseł Paweł Jabłoński.

Michał Fita nie poprze nikogo w II turze. Nie podoba mu się hejt i ośmieszanie urzędu. Jednego kandydata nazywa nieobecnym, drugiego - aroganckim 

W poprzednich wyborach, w 2018 roku, to jego poparcie zaważyło na wyniku starcia Lenk-Polowy. Teraz kandydat KWW Michała Fity Dla Raciborza zajął stanowisko: wyborcy potrafią samodzielnie zdecydować, nie zamierzam niczego narzucać. Przyznał, że wywierano nań naciski, co do poparcia kogoś z pary Wojciechowicz-Polowy.

Wyniki wyborów do sejmiku śląskiego. W naszym okręgu wygrało PiS, ale województwem i tak będzie rządzić KO z sojusznikami 

Mieszkańcy naszego regionu wybrali siedem osób, które będą nas reprezentować w Sejmiku Województwa Śląskiego. Sprawdź, kto uzyskał mandat.

W radzie Raciborza wygrywają i mają większość Razem dla Raciborza oraz Koalicja 15 października. W radzie Powiatu też zwycięskie są Razem dla Ziemi Raciborskiej i PO 

Startujący wspólnym frontem, z jedną konwencją i tym samym kandydatem na prezydenta Raciborza - Jackiem Wojciechowiczem - Razem dla Raciborza i Koalicja 15 października (PO, Polska 2050, PSL, Lewica) mają łącznie 12 mandatów w nowej radzie. Rajcy wspierający Dariusza Polowego uzyskali 5 mandatów. Komitet Michała Fity ma 3 mandaty,...

2024-04-08 11:21 Druga tura w Raciborzu. Pierwszą wygrał Jacek Wojciechowicz z wyraźną przewagą nad Dariuszem Polowym  

Były wiceprezydent Raciborza oraz Warszawy wygrał niemal we wszystkich obwodach, zebrał ponad 7 tys. głosów. Nie wystarczyło to, żeby pokonać urzędującego włodarza - Dariusza Polowego. Panowie zmierzą się ponownie za 2 tygodnie - 21 kwietnia w drugiej turze. Trzeci wynik uzyskał Michał Fita, a ostatni - Artur Kowalski. Byliśmy...

AKTUALIZACJA

Żwirownia na Ostrogu dla turystyki, ale nie wiadomo: miejska, czy z inwestorem? Fita i Szukalska o zmarnowanej szansie 

To zaniedbany, ale uczęszczany akwen, o niewykorzystanym potencjale. Dobre miejsce na rekreację - przekonywał na briefingu kandydat na prezydenta miasta Michał Fita. Słowa krytyki za brak zagospodarowania żwirowni przez aktualnego włodarza skierowała do Dariusza Polowego radna Anna Szukalska.

Nadleśnictwa finansowały imprezy z udziałem Michała Wosia. Dziś były nadleśniczy jest kandydatem z komitetu Wosia w wyborach 

Wstępne wyniki audytu gospodarki finansowej Lasów Państwowych rodzą pytania, czy środki finansowe tej instytucji nie zostały wykorzystane do promocji Michała Wosia przed wyborami parlamentarnymi. Cześć środków pochodziła z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Były nadleśniczy Marcin Fischer jest dziś "jedynką" na liście komitetu Michała...

AKTUALIZACJA

Interwencja poselska Gabrieli Lenartowicz. Sprawdzała Zagrodę Żubrów, wydatki na promocję i pikniki oraz etat dla Szymona Szrota 

Posłanka Koalicji Obywatelskiej przedstawiła mediom wyniki swojej kontroli wydatków na działającą w Brzeziu Zagrodę Żubrów. Gabriela Lenartowicz zbadała nakłady na budowę obiektów w lesie między Raciborzem a Kornowacem; na działania promocyjne w okresie kampanii parlamentarnej, a także zatrudnienie w Zagrodzie dyrektora biura poselskiego...

Białe i czerwone czyli bloki na Łąkowej. Niezależni chcą więcej żurawi na terenie Raciborza  

- Nowe mieszkania się budują w Raciborzu, a my mówimy kto naprawdę stoi za tym rodzinnym osiedlem, bo chcemy pokazać prawdziwe oblicze samorządowych inwestycji - poinformował na porannym briefingu w czwartek 4 kwietnia Szymon Szrot.

Druga arena Rafako, boisko ze sztuczną murawą, kryte korty oraz gala sportu - tego oczekują raciborscy sportowcy od nowego prezydenta  

Działacze m.in. Victorii, MKZ Unia, RKK, RTW oraz piłkarskiej Unii spotkali się na Zamku Piastowskim z kandydującym na prezydenta Raciborza Jackiem Wojciechowiczem. Pytali go o plan na miejski sport w nowej kadencji. Długoletni prezes klubu pływaków i lekkoatletów Sławomir Szwed przyznał, że skuteczny system „produkujący” olimpijczyków...

Prawko za darmo od nowych władz. O ile Woś z Fitą przejmą Powiat i magistrat  

Podróżująca po powiecie ze swoimi konferencjami grupa kandydatów do rady powiatu wspierana przez Michała Wosia zawitała pod budynek starostwa w Raciborzu. Tu Oliwier Huptaś ogłosił przyszłą ofertę dla uczniów powiatowych szkół. Podkreślił, że nie jest to kiełbasa wyborcza.

Nowe centrum przesiadkowe w Raciborzu. Polowy je pokazał, Lenk oprotestował. “Przecież wcześniej pan za nim głosował” 

Planowaną inwestycję za 17,5 mln zł prezydent Raciborza nazwał przełomową, kamieniem milowym w rozwoju miasta. - To będzie nowe podejście do kwestii transportowych, zmiana filozofii, która usprawni podróże mieszkańców i przyjezdnych - mówił na konferencji Dariusz Polowy prezentując parking wielopoziomowy naprzeciw dworca PKS.

Cztery komitety biją się o Powiat Raciborski. PiS ma własny, PO idzie w koalicji. Woś patronuje swojej drużynie [LISTY] 

Najmłodszy z kandydujących ma 21 lat i startuje w barwach Koalicji 15 października. Najdojrzalsza z grona kandydatów jest członkini "KWW Dla Ziemi Raciborskiej i Michał Woś" - ukończyła 73 lata. W stawce są m.in.: wójt Nędzy Anna Iskała, szef rady Gminy Pietrowice Wielkie Piotr Bajak, czy były starosta raciborski Marek Bugdol.

Spośród nich wyłoni się nowa rada miasta w Raciborzu [KANDYDACI] 

Fica, Poznakowska, Nowacka, D. Wacławczyk i Frączek to jedynki na listach komitetów rywalizujących w okręgu nr 1 w Raciborzu. Gołębiowska, Czerner, Witecki, Konieczny i Kowalski otwierają listy w okręgu nr 2. W okręgu nr 3 liderami list są: Ciuraszkiewicz, Fita, A. Wolny, Polowy i Sładek.

Zobacz więcej