Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Festiwal Górnej Odry 2023

Festiwal Górnej Odry 2023

Festiwal Górnej Odry 2023

Największa impreza turystyczna w naszym regionie. W tym roku organizatorzy przygotowali ponad sto atrakcji.

III Festiwal Górnej Odry przechodzi do historii z rekordowym wynikiem 145 000 odwiedzin  

To było naprawdę huczne rozpoczęcie wakacji w regionie! Festiwal Górnej Odry 23-25 czerwca po raz trzeci porwał tłumy i zainspirował do odkrywania walorów Krainy Górnej Odry. Zobacz co działo się w  regionie.

Pływadło na bis [ZDJĘCIA]  

To największa tego typu impreza w Europie. Odrą z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla popłynęło ponad 30 pływadeł.

Orkiestry dęte zjechały do Tworkowa. Która zagrała najlepiej? [ZDJĘCIA]  

24 czerwca odbył się VIII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych Gminy Krzyżanowice w ramach Festiwalu Górnej Odry. Po przesłuchaniach w Boguminie po południu miał miejsce koncert pod Ruinami Zamku w Tworkowie.

Festiwal Górnej Odry zainaugurował sezon kąpielowy na Śmieszku w Żorach [ZDJĘCIA]  

Wakacje za pasem, czas wiec obrać kierunek na Śmieszek!". Właśnie pod takim hasłem MOSiR Żory zaprosił mieszkańców do skorzystania z oferty kąpieliska i wypożyczalni sprzętu wodnego. Początek sezonu kąpielowego w Żorach został zainaugurowany w miniony weekend 24 i 25 czerwca podczas trwania Festiwalu Górnej Odry.

Koncert muzyki filmowej i baśniowej w Zaczarowanym Ogrodzie [ZDJĘCIA] [WIDEO]   

W niedzielę, 25 czerwca 2023 roku, Zaczarowany Ogród w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu był miejscem niezwykłego muzycznego wydarzenia. 

Trening z Qczajem podczas Festiwalu Górnej Odry 2023 w Rybniku  

Na Kampusie w Rybniku można było spędzić czas aktywnie pod hasłem "Zgrabna rzić na lato".

Kasia Nosowska i IRA rozgrzali serca publiczności na Żorskiej Wiośnie Młodości [ZDJĘCIA]  

Magiczna atmosfera, niezwykła energia i muzyczne emocje wypełniły przestrzeń podczas Żorskiej Wiosny Młodości, która odbyła się w ramach Festiwalu Górnej Odry.

Turze: Ochotnicy z Samborowic z Pucharem Krainy Górnej Odry [ZDJĘCIA]  

W sobotnie przedpołudnie, 24 czerwca na polanie w dorzeczu Rudy i Odry, gdzie co roku cumują pływadła odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, w których strażacy-ochotnicy walczyli o zdobycie okazałego Pucharu Krainy Górnej Odry. Trofeum z Turza wywiozła drużyna z Samborowic.

Festiwal Górnej Odry 2023 w Rydułtowach [ZDJĘCIA]  

Największa impreza turystyczna w naszym regionie. W tym roku organizatorzy przygotowali ponad sto atrakcji. W Rydułtowach festiwal odbył się w okolicach tężni oraz stawu Machnikowiec.

Ratownictwo na Ignacym, czyli Festiwal Górnej Odry 2023 w Rybniku [ ZDJĘCIA ]  

 Na festiwalu pojawiły się takie służby, jak: ratownictwo medyczne, górnicze, WOPR, GOPR, OSP Niewiadom oraz stacja krwiodawstwa. 

Festiwal Górnej Odry w Raciborzu [ZDJĘCIA] [WIDEO]   

Na plaży miejskiej czekały dmuchańce, animacje i warsztaty dla dzieci "Fauna i flora rzeki Odry", miasteczko łucznicze wraz z zabawami fechtunku.

Pływadła 2023. Rekordowa liczba uczestników i Turze jako oaza odpoczynku [ZDJĘCIA, WIDEO]  

- To już 24. edycja Pływadeł - przypomina sołtys Turza Marcelina Waśniowska. To właśnie w tej kuźniańskiej wiosce od lat uczestnicy mogą posilić się i odpocząć przed dalszą podróżą, bo ich celem, przypomnijmy, jest Kędzierzyn-Koźle.

Festiwal Górnej Odry w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]  

Festiwal Górnej Odry ma również odsłonę jastrzębską. W sobotę sceną wydarzeń jest urokliwy Park Zdrojowy. Zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych uczestników przewidziano wiele atrakcji. 

Pływadła wypłynęły z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla [ZDJĘCIA] [WIDEO]   

To największa tego typu impreza w Europie. Odrą z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla popłynęło ponad 30 pływadeł.

O.S.T.R. porwał tłumy na Festiwalu Górnej Odry w Żorach. Nawet burza nie przeszkodziła [ZDJĘCIA] [WIDEO]  

- Żory, jesteście niesamowici! - zawołał O.S.T.R. ze sceny Festiwalu Górnej Odry. Mieszkańcy pokazali, że niezależnie od pogody, są gotowi oddać się muzyce.

Policeman Jamala rozbujał publiczność Festiwalu Górnej Odry w Żorach [ZDJĘCIA][WIDEO]  

Zespół Jamal dał koncert podczas Festiwalu Górnej Odry w Żorach. Grupa powróciła do koncertowania po dłuższej przerwie, promując nadchodzącą, nową płytę pt. „Chill from Hell”.

Śledztwo z Sherlockiem Holmesem. Zwiedzanie i detektywistyczne wyzwania w Rudach [ZDJĘCIA]  

W ramach trwającego Festiwalu Górnej Odry w Subregionie Zachodnim organizowane są ciekawe atrakcje. Co przygotowano w Rudach?

Zobacz więcej