Transport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

328 mln pasażerów komunikacji miejskiej. Ogromny wzrost rok do roku

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny opublikował infografikę z danymi dotyczącymi transportu na terenie województwa śląskiego.

328 mln pasażerów komunikacji miejskiej. Ogromny wzrost rok do roku

Zaprezentowane dane dotyczą m.in. liczby pasażerów przewiezionych w ciągu roku środkami komunikacji miejskiej, to blisko 328 mln.

Do ciekawostek należą z pewnością informacje dotyczące stanu taboru autobusów i średniego rocznego przebiegu każdego z nich.

Wyliczono rownież, ile dróg rowerów przypada na 100 km2, z podziałem na miasta i powiaty. W województwie śląskim na czwartym miejscu uplasował się powiat rybnicki, na siódmym Jastrzębie-Zdrój.

graf. Urząd Statystyczny w Katowicach

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Aanonim (93.179. * .248) 23.09.2022 09:26

7 na mapie GUS to nie jest siódme miejsce, tylko liczba porządkowa w legendzie. Ranking miast trzeba ustalić po kolorach.

~CenyWGore (46.204. * .165) 23.09.2022 09:20

Skoro więcej pasażerów korzysta to proponuję podnieść ceny biletów - firma zarobi wkoncu !

~Irasiad (178.27. * .69) 22.09.2022 17:45

Zamiast pitolenia o GUS, podajcie ile MZK przewozi i zmiany rok do roku.