Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Znów w niepełnym składzie. Radny z Górek Śląskich zrzekł się mandatu

Rada Gminy w Nędzy znów w niepełnym składzie. Zdzisław Walkiewicz, radny z Górek Śląskich, zrzekł się mandatu. Mieszkańców czekają wybory, o ile znajdzie się kandydat.

Znów w niepełnym składzie. Radny z Górek Śląskich zrzekł się mandatu
Zdzisław Walkiewicz radnym był przez 16 miesięcy, w grudniu 2020 roku w Radzie Gminy Nędza zastąpił Denisa Cyfkę
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Nędza na tle innych samorządów powiatu raciborskiego wypada rekordowo pod względem wyborów uzupełniających w trakcie trwania obecnej kadencji (2018-2023). Te będą już czwarte.

Przypomnijmy, najpierw z mandatu zrzekł się Denis Cyfka, radny z Górek Śląski, z okręgu numer 4. W zastępstwie do rady wszedł Zdzisław Walkiewicz, który teraz zrezygnował z tej funkcji. Później musiały odbyć się wybory w Szymocicach. Ówczesny sołtys (a obecnie także radny) Bartosz Sala zastąpił na tym stanowisku zmarłego nagle Karola Kalembę. Natomiast niedawno Julia Kupczyk zastąpiła w fotelu radnego Henryka Postawkę, byłego radnego z Górek Śląskich, z okręgu numer 3, który także zrzekł się mandatu.

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej ukazało się 11 maja.

- Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 1 maja 2022 r. mandatu radnego wybranego do Rady Gminy Nędza w okręgu wyborczym nr 4 z listy nr 1 - KWW Górki Śląskie, z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu. Radnym, którego mandat wygasł jest Zdzisław Marian Walkiewicz - czytamy w dokumencie.

Tym samym rusza procedura. Na podstawie Kodeksu Wyborczego, w przypadku wygaśnięcia mandatu radnego rady gminy w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców, wojewoda zarządza wybory uzupełniające. Informacji w tej sprawie jeszcze nie upubliczniono.

Nowego radnego Górek Śląski będą wybierać mieszkańcy okręgu numer 4, który obejmuje ulice: Astrów, Basenową, Bogunicką, Brzozową, Leśną, Nad koleją i Za lasem.

Ludzie

Zdzisław Walkiewicz

Były radny gminy Nędzy 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~robaczek (80.49. * .119) 14.05.2022 10:47

Nie ma co się dziwić , do takiej Rady i takiej Wójtowej nazwa gminy adekwatna