Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Zatrzymaj smród" – plakaty z takim hasłem zawisły w Pietrowicach Wielkich

To działanie mieszkańców sprzeciwiających się budowie w Kornicach wytwórni do wytwarzania mieszanek mineralno-asfaltowych. W ten sposób chcą, aby dowiedziało się o tym szersze grono osób.

"Zatrzymaj smród" – plakaty z takim hasłem zawisły w Pietrowicach Wielkich
Takie plakaty pojawiły się na terenie gminy Pietrowice Wielkie
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

- Uwaga! Bardzo ważna informacja dla ciebie! Zatrzymaj smród! - napisano na plakacie.

Na ogłoszeniu zamieszczono też komunikat wójta Andrzeja Wawrzynka, w którym poinformował o spotkaniu w tej sprawie. Odbędzie się 18 maja, o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Kornicach.

Andrzej Wawrzynek w komunikacje podkreślił, że w Urzędzie Gminy Pietrowice Wielkie nie jest prowadzone jakiekolwiek działanie w tym temacie. Dodał, że aktualne postępowanie administracyjne prowadzone jest przez Prezydenta Miasta Racibórz w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska.


Czytaj więcej:

W Kornicach powstanie tzw. asfalciarnia? 7 wiadomości, 16 komentarzy w dyskusji, 41 zdjęć

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rolnicy (83.26. * .53) 13.05.2022 13:51

Panie Polowy rolnicy z wiosek Kornice, Maków, Pawłów, Pietrowice Wielkie, Tłustomosty, Gamów myją ciągniki aby w przyszłym tygodniu podjechać pod Urząd Miasta by protestować przeciwko budowy asfaltowni ponieważ w okolicy posiadają grunty bardzo dobrej klasy i nie pozwolą na jej degradację.

~mcncncnc (91.199. * .17) 13.05.2022 12:32

Cały Polowy.