Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Pietrowicach Wielkich strach przed asfalciarnią: "Takie fabryki niech budują gdzieś na odludziu". Gmina zapowiada spotkanie z mieszkańcami

Coraz głośniej mieszkańcy Pietrowic Wielkich mówią o obawie względem budowy wytwórni do wytwarzania mieszanek mineralno-asfaltowych w Kornicach. Wójt Andrzej Wawrzynek zwołał nawet spotkanie w tej sprawie. Jednocześnie zapewnia: - W Urzędzie Gminy Pietrowice Wielkie nie jest prowadzone jakiekolwiek postępowanie w tej sprawie.

W Pietrowicach Wielkich strach przed asfalciarnią: "Takie fabryki niech budują gdzieś na odludziu". Gmina zapowiada spotkanie z mieszkańcami
18 maja odbędzie się dyskusja o budowie wytwórni do wytwarzania mieszanek mineralno-asfaltowych w Kornicach. Jednoczenie wójt Andrzej Wawrzynek zapewnia, że miejscowy samorząd nie prowadzi żadnego postępowania w tej sprawie
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Kiedy w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Racibórz ukazało się obwieszczenie prezydenta o wydaniu postanowienia o konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn. „Budowa wytwórni do wytwarzania mieszanek mineralno-asfaltowych w Kornicach przy ul. Przemysłowej” wśród mieszkańców zawrzało (czytaj TUTAJ).

- To byłaby katastrofa dla Kornic i Pietrowic Wielkich - takie głosy dotarły do redakcji Nowin od mieszkańców gminy.

Do wójta Andrzeja Wawrzynka trafiła już nawet petycja w tej sprawie (od mieszkańców dowiadujemy się, że kolejne są w przygotowaniu). - Prosimy o podjęcie pilnego i w terminie działania, aby nie dopuścić do powstania tej fabryki - napisał Krzysztof Mikoda, mieszkaniec Pietrowic Wielkich. - Mamy już obok nas gigantyczny zakład Eko-Okna. Dodatkowy zakład jak opisywana inwestycja mieściłaby się za blisko nas ludzi, a takie fabryki to niech budują gdzieś na odludziu - dodał w piśmie.

Nowiny w środę 11 maja skierowały pytania w tej sprawie do Urzędu Gminy w Pietrowicach Wielkich. Na odpowiedź czekamy, ale w międzyczasie na stronie internetowej urzędu ukazał się komunikat wójta, w którym poinformował o spotkaniu, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Kornicy 18 maja, o godz. 18.00.

- W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi przedsięwzięcia pn. „Budowa wytwórni do wytwarzania mieszanek mineralno-asfaltowych w Kornicach przy ul. Przemysłowej” na działce nr 3 km. 5 realizowanego przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. informuję, że w Urzędzie Gminy Pietrowice Wielkie nie jest prowadzone jakiekolwiek postępowanie w tej sprawie - napisał.

Wójt dodał, że aktualne postępowanie administracyjne prowadzone jest przez Prezydenta Miasta Racibórz w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska.

Do tematu na łamach Nowin będziemy wracać.

W Kornicach powstanie tzw. asfalciarnia? 5 wiadomości, 10 komentarzy w dyskusji

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wkurzona (94.40. * .14) 13.05.2022 06:30

W Pietrowicach postępowanie się nie toczy, to Racibórz - mówi wójt.
Dobrze zamierzają i będą próbowali wcisnąć do Kornic takie k..., bo ktoś z rządzących dobrze na tym zarobi!!!

~Gap (188.137. * .123) 12.05.2022 16:53

Czy to ta sama, co ją w Bukowie nie chcieli?