Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dworzec w Pietrowicach Wielkich wypiękniał. Ale co z otoczeniem?

Po latach oczekiwań obiekt po dworcu kolejowym w Pietrowicach Wielkich wypiękniał. Zmian wymaga jeszcze otoczenie. Czy to się zmieni?

Dworzec w Pietrowicach Wielkich wypiękniał. Ale co z otoczeniem?
To przybudówka, której wygląd jak na razie pozostawia wiele do życzenia

Z końcem czerwca

W obiekcie po dworcu utworzone zostanie Centrum Usług Społecznościowych. To miejsce, gdzie będą realizowane usługi aktywizacji społeczno–zawodowej, w tym usługi edukacyjne, opiekuńcze i doradcze, warunkujące prawidłowe funkcjonowanie społeczności gminnej.

Zadanie pochłonęło 4 mln złotych. 2,5 mln złotych pozyskano z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego. Pozostałe 1,5 mln zł pochodzi z budżetu samorządu, w tym ze środków otrzymanych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kilka tygodni temu wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek pytany przez Nowiny, kiedy obiekt zostanie otwarty, odpowiadał, że najpewniej z końcem czerwca (więcej TUTAJ).

Do połowy roku

Do przeprowadzonych prac na sesji Rady Gminy w Pietrowicach Wielkich nawiązał przewodniczący Piotr Bajak. Zapewniał, że we wnętrzu zamontowano windę, bo dotarło do niego kilka pytań w tej kwestii. Mówił również o peronie i przyległej przybudówce do dworca, wskazując, że to własność PKP, więc to w gestii zarządcy leży odmiana tych miejsc (zarządcą dworca jest gmina, przejęła obiekt kilka lat temu). Pytał natomiast o otoczenie wokół, chciał wiedzieć, czy ulegnie zmianie.

Sekretarz Gabriel Kuczera zapewniał, że teren zielony wokół dworca, którym zarządza samorząd, zostanie doprowadzony do porządku. Dodał, że z rozmów z PKP wynika, że przybudówka zostanie wyremontowana. Obecnie jednak, jak relacjonował, wszystkie siły PKP zostały przerzucone na obiekty, które zarządca chce przeznaczyć wojennym uchodźcom. Dla zachowania spójności, przybudówka ma zostać pomalowana na ten sam kolor co dworzec. - Z tego co mi przekazywano to wszystko ma być zrobione do połowy roku - wyjaśnił.

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].