Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Patrol

Pożar w Zwonowicach. Spłonęły garaże, samochody i króliki [ZDJĘCIA], [FILM]

15.01.2018 06:23 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 10:34

TEKST AKTUALIZOWANY

Dziś nad ranem rybniccy strażacy zostali wezwani do pożaru budynków gospodarczych przy ulicy Gaszowickiej w Zwonowicach. 

Pożar w Zwonowicach. Spłonęły garaże, samochody i króliki [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Ogień w ciągu garażów zauważono około godziny 4.30. Na miejsce pierwsi dotarli ochotnicy ze Zwonowic. Kiedy dojechali na Gaszowicką, zabudowania stały już w ogniu. Ochotnicy skupili się w pierwszej kolejności na ochronie przylegającego do płonących garaży budynku mieszkalnego. Do akcji skierowano również zastępy z JRG Rybnik, OSP Lyski i OSP Bogunice. Zabudowania wypełnione były materiałali łatwopalnymi, co utrudniało akcję gaśniczą. 

Spaleniu uległy trzy garaże, wiata oraz część dwukondygnacyjnego, murowanego budynku gospodarczego. W garażach spaleniu uległy trzy pojazdy – peugeot 307, toyota rav4 oraz motocykl honda shadow. Spaleniu uległo wyposażenie garaży i łódka. Już po ugaszeniu ognia. strażacy znaleźli w jednym z pomieszczeń martwe króliki. W pożarze zginęło 50 tych zwierząt. 10 królików udało się uratować z pożaru. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej jednego z samochodów osobowych.


(acz)

Miejsce wydarzenia: