Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy radni bawią się lalkami? [BOŻYDAR NOSACZ]

Radni zamiast narzekać na brak lekarzy i pielęgniarek, wzięli sprawy w swoje ręce.

Czy radni bawią się lalkami? [BOŻYDAR NOSACZ]
- Zachęcam radnych do pójścia za ciosem i nauczenia się również odbierania porodów - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Czy radni bawią się lalkami? Otóż nic z tych rzeczy! Kiedy w Wodzisławiu i Rybniku ciągle biadolą na brak lekarzy i pielęgniarek w szpitalach, nasi radni powiatowi biorą sprawy w swoje ręce i zamiast narzekać, działają. Niedawno przeszli szybki kurs opieki nad noworodkami, aby w razie potrzeby odciążyć w szpitalu nasze pielęgniarki, a kto wie – docelowo może i lekarzy. Nic, tylko chwalić taką prawdziwie obywatelską postawę.

Spontaniczny kurs odbył się podczas wizyty radnych w raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych (dawniej PWSZ), która kształci pielęgniarki. Jak widać na załączonych zdjęciach, radni podeszli z różnym entuzjazmem i czułością do noworodków udawanych przez sympatyczną lalkę. Gdybym miał typować w oparciu o załączony materiał zdjęciowy, to dyplom z wyróżnieniem przyznałbym przewodniczącemu rady Adamowi Wajdzie. W gestach i mimice prezentował on najbardziej empatyczną i zaangażowaną postawę wobec powierzonego mu berbecia. Być może przewagę dało mu doświadczenie zdobyte podczas kierowania radą. W końcu co i rusz musi mitygować stadko radnych, nierzadko rozbrykane, jak przedszkolaki.

Adam Wajda z "dzieckiem". Za nim Ryszard Wolny, przed nim Elżbieta Biskup.

Władysław Gumieniak tuli fantom noworodka, przygląda się dyrektor szpitala Ryszard Rudnik.

Sebastian Mikołjaczyk wziął na ręce maluszka, z troską towarzyszą mu wicestarosta Marek Kurpis i szef klubu Razem Tomasz Cofała.

Zachęcam radnych do pójścia za ciosem i nauczenia się również odbierania porodów. Wiadomo, że na porodach szpital powiatowy zarabia całkiem niezłe pieniądze, a innowacyjny eksperyment z udziałem radnych mógłby zrobić raciborskiej placówce reklamę w całym województwie. A nawet, gdyby finalnie okazało się, że nie ma zapotrzebowania na radnych – akuszerów, to nauka nie zginie. Wybory za chwilę i jak przyjdzie w bólach rodzić jakąś koalicję to będzie jak znalazł…

Bożydar Nosacz

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Sebastian Mikołajczyk

Radny Powiatu Raciborskiego, sołtys Brzeźnicy (gm. Rudnik), funkcjonariusz KPP w Raciborzu

Władysław Gumieniak

Radny powiatu raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].