Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kopać każdy może…

Bożydar proponuje prezydentowi sprzedaż ekspresu do kawy i zakup specjalnej bramki z pomiarem mocy strzału. Wszystko po to, by złagodzić obyczaje na sesjach rady miasta.

Kopać każdy może…

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów ustanowiła kolejne rekordy, zarówno w skali kraju, jak i w Raciborzu. Wielkie, naprawdę wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili! Rekord żenady z kolei ustanowiła Telewizja Polska, która wprawdzie nie zamazywała już czerwonych serduszek na ubraniach rozmówców, ale za to… niedzielnemu finałowi w głównych „Wiadomościach” poświęciła aż… 13 sekund, w czasie których prezenterka wypowiedziała… 3 zdania.

Media obficie relacjonowały raciborskie wydarzenia w ramach WOŚP, więc nie będę się powtarzał. Ale gdyby ktoś nie zwrócił uwagi, to przypomnę, że jednym z nich była wizyta Dawida Krzyżowskiego – specjalisty od Football Freestyle, czyli w uproszczeniu żonglerki piłką. Przywiózł on do Raciborza specjalną bramkę z pomiarem mocy strzału, czyli kopnięcia piłki. Każdy kto chciał mógł się sprawdzić. No i tu niespodzianka. Konkurs pokazał, że najmocniej wcale nie strzelają „wyczynowcy” (czyli np. jeden z piłkarzy A-klasy z Markowic – na zdjęciu), a zupełnie przypadkowi przechodnie, którzy przyszli zobaczyć, jak gra Orkiestra na rynku.

W oparciu o tę obserwację narodziły mi się w głowie dwa pomysły:

1) Może by tak prezydent Polowy, zamiast wydawać kupę kasy na Unię, rozważył tańszą opcję i poszukał nieodkrytych talentów wśród amatorów?

2) Może by tak zainstalować taką bramkę w Urzędzie Miasta. Przed sesją radni (do)kopaliby piłką prezydentowi, ile dusza zapragnie, zła energia by z wszystkich zeszła i obrady po tym szłyby już jak z płatka, w atmosferze sportowego szacunku dla przeciwnika. Oczywiście regulamin kopania przewidywałby także rewanż.

Wiem, że rok jest trudny finansowo, więc od razu wskazuję źródło pozyskania środków na tę inwestycję. Trzeba sprzedać ekspres do kawy, który prezydent kupił radnym na początku kadencji. Nie dość, że tylko generuje koszty, nie dość, że kawa nie łagodzi obyczajów, to jeszcze niepotrzebnie podnosi niektórym ciśnienie, co kiedyś źle się może skończyć…

Bożydar Nosacz

Ludzie

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~OIOM (89.37. * .60) 31.01.2023 14:24

Nasze leśne dziadki wyładowały na OIOMie gdyby strzelały do bramki z takim zaangażowaniem jak blokują rozwój miasta.