Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prawie 150 tys. złotych na fundusz sołecki w gminie Krzyżanowice. Co się zmieni?

148473,02 zł – dokładnie tyle w gminie Krzyżanowice przeznaczono na fundusz sołecki w 2023 roku. Sprawdzamy, na co poszczególne sołectwa przeznaczały środki.

Prawie 150 tys. złotych na fundusz sołecki w gminie Krzyżanowice. Co się zmieni?
Sołectwo Krzyżanowice fundusz sołecki przeznaczyło na doposażenie placu zabaw znajdującego się na terenie przedszkola. Wokół placówki odbywają się także zawody strażackie adresowane dla młodzieży, które powróciły w 2022 roku po pandemicznej przerwie (fot. arch. Nowiny.pl)
  • Bieńkowice: kontynuacja remontu chodnika na ul. Odrzańskiej w Bieńkowicach (50 708 zł).
  • Bolesław: zakup wyposażenia potrzebnego do organizacji imprez plenerowych, utrzymania zieleni oraz promocji sołectwa (34 177,19 zł).
  • Chałupki: zadaszenie trybun zlokalizowanych na terenie WCWiR (50 708 zł).
  • Krzyżanowice: doposażenie placu zabaw znajdującego się na terenie przedszkola (50 708 zł).
  • Nowa Wioska: zakup wyposażenia potrzebnego do organizacji imprez plenerowych oraz promocji sołectwa Nowa Wioska (26 723,11 zł).
  • Owsiszcze: remont pomieszczeń na parterze świetlicy wiejskiej (47 969,76 zł).
  • Roszków: doposażenie OSP (31 134,71 zł).
  • Rudyszwałd: utwardzenie pobocza ul. Zagumnie (47 057,02 zł).
  • Tworków: budowa zadaszenia trybun na boisku LKS przy ul. Głównej – etap trzeci (50 708 zł).
  • Zabełków: utwardzenie poboczy na ul. Spacerowej wraz z odprowadzeniem wód opadowych – etap trzeci (50 708 zł).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].