Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

Urodzony 20 czerwca 1968 r. we Wrocławiu. Polski menedżer i bankowiec, polityk. 11 grudnia 2017 r. został powołany na stanowisko Prezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju i Finansów. Od 9 stycznia 2018 r. do 15 listopada 2019 r. sprawował urząd Prezesa Rady Ministrów. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. został posłem na Sejm IX kadencji. 15 listopada 2019 r. został ponownie powołany na urząd Prezesa Rady Ministrów, a także na urząd Ministra Sportu.

Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE-CRP będą obowiązywać w Polsce do końca lutego 

Ponownie przedłużono obowiązywanie stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP na terenie Polski. Premier Mateusz Morawiecki podpisał nowe zarządzenia w tej sprawie, o czym informuje MSWiA. Stopnie będą obowiązywały do 28 lutego 2023 r. do godz. 23:59.

Premier Morawiecki rozczarowany decyzją marszałka Chełstowskiego 

- Takie zachowanie kilku radnych z marszałkiem na czele było ogromnym rozczarowaniem - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował odejście Jakuba Chełstowskiego z PiS-u do opozycji.

Prezes w sosie własnym [FELIETON] 

Bardzo ciekawiło mnie, jak organizacyjnie będzie wyglądać spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, o którym już w kuluarach mówiło się od kilku tygodni. Nie było jednak wiadomo, w jakim mieście naszego regionu się odbędzie. Ostatecznie padło na Jastrzębie-Zdrój, więc machina ruszyła.

Jest nowa propozycja rządu w sprawie prądu. Premier Mateusz Morawiecki: "Wprowadzimy mechanizm maksymalnej ceny na energię elektryczną" 

Od 1 grudnia maksymalna cena prądu dla podmiotów wrażliwych oraz mikro, małych i średnich firm wyniesie 785 zł/MWh - tak wynika z projektu resortu klimatu. Zakłada on również, że maksymalna cena prądu dla odbiorców w gospodarstwach domowych po przekroczeniu limitów zużycia wyniesie 699 zł/MWh.

Prezydent Polowy na spotkaniu z premierem w temacie cen energii 

6 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie premiera i ministrów z samorządowcami. Głównym tematem posiedzenia były ceny energii. Temat spotkania obejmował wprowadzenie specjalnych taryf na prąd dla samorządów oraz szkół, szpitali i małych i średnich przedsiębiorców.

Rocznica Porozumienia Jastrzębskiego. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Jastrzębie [ZDJĘCIA]  

Z okazji 42. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego miasto Jastrzębie-Zdrój odwiedził premier RP Mateusz Morawiecki. Jak przebiegała wizyta szefa rządu?

Premier apeluje o ocieplanie domów przed zimą. Tylko skąd wziąć fachowców? 

Trudno dostępny i niezmiernie drogi opał, zwłaszcza węgiel, powoduje, że osoby, które dotąd odwlekały decyzję o ociepleniu starszych domów albo nawet w ogóle jej nie planowały, zmieniają zdanie. Zresztą całkiem niedawno premier Mateusz Morawiecki apelował: "Drodzy rodacy, postarajcie się ocieplić swoje domy jeszcze przed tym sezonem...

Polski Ład dla gmin, gdzie były PGR-y. 14,3 mln zł zyskają gminy Raciborszczyzny, a 17,6 mln zł samorządy ziemi wodzisławskiej [LISTA] 

Premier Mateusz Morawiecki wspólnie z wiceministrem MSWiA Pawłem Szefernakerem ogłosili 14 lipca na konferencji prasowej wyniki naboru wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich. - Inwestycje ze wsparciem rządu są skutecznym narzędziem pobudzania wzrostu gospodarczego - uważa senator Ewa Gawęda z PiS. W powiecie...

Fiasko rozmów w PGG. Premier Morawiecki spotka się ze związkowcami 

Związkowcy podnoszą, że wiceminister Pyzik wysłuchał ich postulatów, ale nie przedstawił żadnych propozycji resortu. Na tym spotkanie się skończyło.

AKTUALIZACJA

Witaj Polsko! Specjalne wydanie Nowin Wodzisławskich i Herolda Wodzisławskiego rozeszło się w mgnieniu oka [ZDJĘCIA]  

W ramach obchodów 100-lecia włączenia Śląska do Polski i wydarzenia "Witaj Polsko!" na wodzisławskim rynku kolportowano wyjątkową publikację. Było to specjalne wydanie Nowin Wodzisławskich i Herolda Wodzisławskiego. 

Wójt Pietrowic Wielkich przeprosił radnych, że nie poinformował ich o planach budowy asfalciarni w Kornicach 

- Będziemy robić wszystko, aby ta inwestycja w tym miejscu nie powstała - powiedział o tzw. asfalciarni na sesji rady gminy wójt Andrzej Wawrzynek. Przewodniczący rady Piotr Bajak ponownie zapowiedział, że jeśli działania administracyjno-prawne nie przyniosą skutków, to pozostanie mocny opór społeczny (wcześniej mówił, że nawet...

Premier: zasady, które stosowaliśmy w związku z COVID-19 powinny zostać dłużej 

Zasady, które do tej pory stosowaliśmy w związku z COVID-19 powinny zostać dłużej - stwierdził w niedzielę premier Mateusz Morawiecki, pytany o rekomendacje w związku ze zniesieniem stanu epidemii. Latem koronawirus nie jest tak groźny, ale jesienią, zimą, ta zmora lubi powracać - dodał.

Związkowcy z "Jedności" chcą głowy Sasina. Za tragedie w Pniówku i Zofiówce 

Dymisja ministra Jacka Sasina, zmiana składu komisji kontrolujących przyczyny tragedii, zaangażowanie Najwyższej Izby Kontroli do zbadania przyczyn tragedii w kopalniach Pniówek i Zofiówka - to tylko część postulatów górniczej "Jedności".

Katastrofa w kopalni Pniówek: Premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Pawłowic [LIVE, ZDJĘCIA]  

Pięć osób nie żyje, nieznany jest los 7 ratowników, z którymi utracono kontakt po drugim wybuchu metanu w kopalni Pniówek. Na miejscu katastrofy jest już premier Mateusz Morawiecki. 

Wojna w Ukrainie. Dezinformacja zalewa internet. Jak się bronić? 

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych (IBIMS) alarmuje, że w ostatnim czasie nasiliła się dezinformacja w przestrzeni polskich mediów społecznościowych w temacie rosyjskiej agresji na Ukrainę. Tylko w ostatnich 24 godzinach odnotowano około 20.000 takich prób. Eksperci wskazują, że 90 proc. kont w przeszłości odpowiadało...

Niedzielski: od 1 marca znosimy większość restrykcji gospodarczych 

Od 1 marca znosimy większość restrykcji, które mają charakter gospodarczy. Zostają tylko te restrykcje, które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem kryterium ograniczania transmisji wirusa – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ponad 12 mln złotych na drogi w Raciborzu. Które doczekają się przebudowy? 

Środki na budowę, przebudowę i remonty dróg trafią do naszego regionu. Łącznie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg województwo śląskie otrzyma w tym roku w sumie 150,1 mln zł (po 75 mln na zadania gminne i powiatowe). Co zmieni się na Raciborszczyźnie?

Zobacz więcej