Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radny Wacławczyk: Nie ma znaku równości pomiędzy interesem starostwa, a pana starosty

Nie wyobrażam sobie, że kiedykolwiek będzie się to powtarzało, że pan starosta, czyjś szef, przywołuje do porządku radnego, powołując się na swoje zwierzchnictwo na tle służbowym – mówił wczoraj (27.08) na sesji powiatu radny Dawid Wacławczyk.

Radny Wacławczyk: Nie ma znaku równości pomiędzy interesem starostwa, a pana starosty
Dawid Wacławczyk

Radny nawiązywał do wypowiedzi starosty podczas ostatniej Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego w Urzędzie Miasta Racibórz, podczas której omawiano niedoszły remont drogi Kościuszki-Łąkowa. Wówczas do dyskusji dołączyła radna Anna Szukalska, którą ciekawiło, kiedy złożono kompletną dokumentację u wojewody śląskiego. Wystąpienie zdenerwowało starostę Ryszarda Winiarskiego, przypomniał, że jest jego pracownicą (pełni funkcję Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów) i mogła przyjść do niego by porozmawiać zamiast odpytywać na komisji. - Pani powinna mi pomagać, pracuje pani na opinię powiatu - grzmiał Winiarski. Radna odparła, że w radzie miasta jest przedstawicielem mieszkańców (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Po spotkaniu pozostał więc niesmak. – Do ostatniego momentu zastanawiałem się, czy występować, ale ktoś musi – powiedział radny Wacławczyk. Uznał, że starosta powinien przeprosić Annę Szukalską. – Nie ma znaku równości pomiędzy interesem starostwa, a pana starosty - podkreślił. - Przez te 16 lat kadencji, nie zdarzyło mi się, żebym kogokolwiek obraził, zawsze staram się być bardzo grzeczny. Jeżeli ktoś czuje się urażony, to ja bardzo przepraszam – odparł starosta Winiarski.

(mad)

Ludzie

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~farsa (77.253. * .142) 28.08.2018 18:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Sam namącił z tymi drzewami, a teraz w sprawiedliwego się bawi? Radna podlega służbowo staroście - ewidentny przykład konfliktu interesów - "dwa w jednym" -tak się kończy, Oby do wyborów......

~marianZobory (87.101. * .58) 28.08.2018 13:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"przez te 16 lat kadencji"...

erwin 28.08.2018 13:59

16 lat kadencji ....., pora na zmiany

erwin 28.08.2018 13:57

wybory idą, trzeba zabłysnąć .....

gucioptasznik 28.08.2018 12:54

Nareszcie się pan przebudził, panie DW. Ma pan 100 proc. racji w tym przypadku.