Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Brunon Chrzibek

Przewodniczący rady gminy Krzyżanowice

Przewodniczący rady gminy Krzyżanowice, startował z KWW Grzegorza Utrackiego.

Cały powiat raciborski bawi się na dożynkach w Krzyżanowicach [ZDJĘCIA, RELACJE NA ŻYWO]  

Ulicami: Główną, Tworkowską i Dworcową przejechał korowód dożynkowy w Krzyżanowicach. To największe, bo powiatowe święto plonów na Raciborszczyźnie. Zjechały się delegacje ze wszystkich gmin, nie zabrakło VIP-ów.

Nowa Wioska w święta świeci jak Las Vegas. Na kolejne Boże Narodzenie swoje ozdoby zamontuje tam gmina  

Gmina Krzyżanowice uhonorowała trzy rodziny z Nowej Wioski, które od lat, na święta, upiększają sołectwo świetlnymi ozdobami. To oni zapoczątkowali tam tradycję, zachęcając swoimi czynnościami sąsiadów do ozdabiania kolejnych posesji. To działania, które od lat cieszą się sporą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców...

Powraca pytanie o zebrania wiejskie w gminie Krzyżanowice 

Na obrady krzyżanowickiej rady powrócił temat zebrań wiejskich. Tych wójt Grzegorz Utracki nie zdecydował się zorganizować z uwagi na pandemię. Opozycja w radzie gminy do tematu nawiązuje, mówiąc, że o to pytają mieszkańcy.

Więcej kasy dla wójta Krzyżanowic i radnych 

Większością głosów radni z Krzyżanowic podjęli decyzję o podwyższeniu uposażenia wójtowi Grzegorzowi Utrackiemu do maksymalnych stawek. Decyzja zapadła na podstawie zmian na poziomie rządowym. Zmieniły się również diety radnych.

Nowiny Raciborskie piszą o największym śląskim jarmarku, który gości na Zamku Piastowskim 

Najwyższy budżet, plejada gwiazd polskiej estrady i cały tydzień wrażeń - to podstawowe atuty największej imprezy świątecznej jaka kiedykolwiek zagościła na ziemi raciborskiej. 

Rozświetlenie choinki zaczęło oficjalnie Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy [LIVE, WIDEO, ZDJĘCIA]  

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda, wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża, wiceminister sprawiedliwości oraz poseł Michał Woś, a także Witold Witosza nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie otworzyli o godz. 16.00 największy jarmark świąteczny na Śląsku. Zaraz po ich przemowach ze sceny rozświetlono mierzącą...

Św. Marcin w Tworkowie. Zagrała orkiestra, przeszła procesja, później podano rogale [ZDJĘCIA]  

Św. Marcin tradycyjnie zawitał do Tworkowa (gm. Krzyżanowice), choć tydzień później po jego wspomnieniu przez kościół katolicki. W ramach obchodów najpierw odbyła się uroczysta msza św. w miejscowym kościele, a później mieszkańcy przeszli na plac przy DFK. Uroczystości zorganizowano w czwartkowe popołudnie 18 listopada.

Trzy nagrody wójta Krzyżanowic. Kogo w tym roku uhonorował Grzegorz Utracki? [ZDJĘCIA]  

Utworem z filmu James Bond w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice rozpoczęła się doroczna inauguracja roku kulturalnego. W trakcie wydarzenia tradycyjnie wójt Grzegorz Utracki wręczył nagrody. 

Ludzie potrzebują dobrego słowa, czyli Dzień Seniora w Tworkowie [ZDJĘCIA]  

Seniorzy z Tworkowa są szczęśliwi, bo po półtorarocznej przerwie mogli znowu zasiąść razem za stołem, zjeść przepyszny świąteczny obiad i co najważniejsze - porozmawiać.

Przewodniczący apeluje o usunięcie nagrań z Facebooka, opozycja mówi o cenzurze 

Brunon Chrzibek, przewodniczący Rady Gminy Krzyżanowice zwrócił się do pięcioosobowej opozycji, o usunięcie z portali społecznościowych cząstkowych publikacji nagrań z posiedzeń rady. Co na to radni?

Krzyżanowice muszą walczyć z depopulacją. Postulaty radnego Huptasia 

Oliwer Huptaś, radny opozycyjny z Krzyżanowic chciał w trakcie sesji przedstawić temat dotyczący propozycji rozwoju demograficznego. Do głosu jednak nie został dopuszczony, bo jak tłumaczył przewodniczący rady Brunon Chrzibek, najpierw z tematem sam się musi zapoznać, a później sprawa może być procedowana. – Ograniczane są nasze...

W Tworkowie będą wydobywać żwir? 

Gorącą dyskusję w Krzyżanowicach wywołał temat związany z przystąpieniem do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. To krok w kierunku zmiany gruntów rolnych na grunty pod wydobywanie kopalin w sołectwie Tworków przez firmy prywatne, a finalnie do utworzenia w wiosce terenów rekreacyjnych. O tym...

Rozbłysnęła brama pałacu w Krzyżanowicach [ZDJĘCIA]  

Neogotycka brama wjazdowa Pałacu Różanego w Krzyżanowicach otrzymała iluminację świetlną.

Sesja inna niż zwykle. Tak obradowali radni z Krzyżanowic 

Samorząd Krzyżanowic jako jedyny spośród gmin wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu raciborskiego zdecydował się na zwołanie marcowej sesji rady gminy. Posiedzenie wyglądało jednak zupełnie inaczej niż zazwyczaj.

Jedne samorządy odwołują sesje, inne myślą o obradach online 

Epidemia koronawirusa zamraża prace samorządów. Większość gmin powiatu raciborskiego decyduje się na zawieszenie marcowych obrad. Pojawiają się jednak pomysły, aby kolejne posiedzenia zwoływać online.

Koncert noworoczny w Krzyżanowicach. Zagrała gminna orkiestra [ZDJĘCIA, LIVE]  

W piątkowe popołudnie 17 stycznia restauracja „Rege” w Bieńkowicach ponownie gościła krzyżanowicki koncert noworoczny. Wydarzenie poprowadziła koordynator ds. kultury Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Sabina Ciuraszkiewicz.

Świąteczna Dziesiątka Nowin: Brunon Chrzibek 

Przepytaliśmy bohaterów naszych artykułów o sprawy świąteczno-noworoczne. Sprawdź, kto przynosi prezenty w ich domach, bez jakiej potrawy nie wyobrażają sobie wieczerzy wigilijnej, z kim chcieliby spędzić wymarzoną noc sylwestrową, czy też jakie mają postanowienia na Nowy Rok. Tym razem Brunon Chrzibek, przewodniczący Rady Gminy Krzyżanowice.

Zobacz więcej