środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Kultura

Recital Haliny Kunickiej

10.05.2012 13:13 | 5 komentarzy | e

20 maja w Raciborskim Centrum Kultury wystąpi Halina Kunicka. Artystce towarzyszyć będzie Czesław Majewski – znakomity pianista, kompozytor, dyrygent i aktor kabaretowy.

Recital Haliny Kunickiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
maj
20 niedziela

Recital Haliny Kunickiej w RCK

Start 20.05.2012 o godz. 19:00 cena biletu: 40 i 30 zł

Rozpoczęcie recitalu pt. "To były piękne dni" o godz. 19.00. Zabrzmią wylansowane przez artystkę przeboje, klasyka przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Nie zabraknie także piosenek z nowego repertuaru.

Miejsce: sala widowiskowa RCK przy ul. Chopina 21. Bilety w cenie 40 i 30 zł.

Kto nie pamięta tych piosenek… Niech no tylko zakwitną jabłonie, Czumbalalajka, Marionetka, Gwiazda miłości, To były piękne dni, Lato, lato, walc z filmu Noce i dnie, Orkiestry dęte – wszystkie te piosenki łączy jedno nazwisko: Halina Kunicka.

Śpiewała w trzydziestu krajach na czterech kontynentach. Choć nie lubi wielkich imprez festiwalowych, to właśnie na nich zdobywała nagrody, m. in. w Tokio, Splicie i Dreźnie. Była pierwszą Polką, która zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu w Sopocie, brała udział w galowych koncertach paryskiej Olimpii i Salle Pleyel. Dwukrotnie wygrała plebiscyt na najpopularniejszą polską piosenkarkę w Chicago. Najbardziej ceni jednak kameralne spotkania z publicznością na swoich recitalach. Dała ich ponad trzy tysiące. Piosenki dla niej tworzyli najwięksi, m.in. A. Osiecka, W. Młynarski, E. Bryll, J. Kofta, J. T. Stanisławski, J. Derfel, W. Korcz, K. Gärtner, A. Kurylewicz, A. Zieliński.

Halina Kunicka śpiewa piosenki różnorodne, od „lekkich, łatwych i przyjemnych” do poezji śpiewanej, piosenki kabaretowej i literackiej. Wciąż zachwyca dojrzałą interpretacją, wrażliwą muzykalnością, klasą i kulturą muzyczną.

Artystce towarzyszyć będzie Czesław Majewski – znakomity pianista, kompozytor, dyrygent i aktor kabaretowy. Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej (pan Czesio) oraz programach muzycznych "Śpiewające fortepiany" (TVP2) i "Singa Dinga" (TV Puls).

Wygraj wejściówkę!

Dla naszych czytelników mamy jedną podwójną wejściówkę.

Aby wygrać (do wyboru): 1. Umieść w komentarzu link do swojego profilu na Facebooku i "Poleć!" ten artykuł na swojej ścianie na FB. lub 2. Jeśli nie masz profilu na Facebooku, dodaj komentarz jako zalogowany użytkownik i wpisz Lubię to! Komentarze niezalogowanych użytkowników nie będą brane pod uwagę. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 maja, do godz. 12.00. Zwycięzca zostanie podany po zakończeniu konkursu poniżej.

Wejściówkę (podwójną) otrzymuje Bożena Hajduczek. Gratulujemy!