Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prawie 800 wolnych miejsc pracy na Jarmarku Ofert Pracy w Czerwionce-Leszczynach [ZDJĘCIA]

W Jarmarku Ofert Pracy wzięli udział pracodawcy z powiatu rybnickiego i regionu.

Prawie 800 wolnych miejsc pracy na Jarmarku Ofert Pracy w Czerwionce-Leszczynach [ZDJĘCIA]
Stopa bezrobocia w Czerwionce-Leszczynach wynosi 3,8%, w powiecie rybnickim 4,4%, w Rybniku 2,7%, w województwie śląskim 3,7%, a w Polsce 4,8% (dane za sierpień 2022 r.).

Wydarzenie zorganizowano 19 października. Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku zaprezentowali ponad 780 wolnych stanowisk (w tym 482 z powiatu rybnickiego).

- Ponadto, osoby bezrobotne oraz poszukujące pracy mogły skorzystać z porad doradców zawodowych dotyczących budowania ścieżki kariery, a także otrzymać odpowiedzi na pytania związane z organizowanymi przez rybnicki urząd formami wsparcia - informuje PUP w Rybniku.

W wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele firm:

  • Eko Okna S.A.
  • Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.
  • P.U.T. Dakpro
  • Restauracja Hotel „Biały Dom I"
  • JSW Zwałowanie i Rekultywacja
  • Plus/Minus
  • Tenneco Silesia

Swoje stanowisko przygotował również Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.

źródło: PUP Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].