Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

NFZ apeluje do przychodni: Oszuści próbują wyłudzać dane pacjentów!

Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega placówki medyczne przed próbami wyłudzenia danych osobowych pacjentów. W ostatnim czasie pojawiły się niepokojące sygnały o działaniach oszustów, którzy podając się za pracowników Funduszu chcą otrzymać dostęp do poufnych informacji.

NFZ apeluje do przychodni: Oszuści próbują wyłudzać dane pacjentów!
Narodowy Fundusz Zdrowia uczula placówki medyczne, by nie podawać telefonicznie danych pacjentów. Należy weryfikować rozmówcę - radzi Fundusz / pixabay

Oszuści dzwonią do różnego rodzaju placówek medycznych, podając się za pracowników Departamentu Kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia lub za osoby współpracujące z departamentem.

NFZ przypomina, że pracownicy Departamentu Kontroli NFZ nigdy nie wymagają od świadczeniodawców, np. przychodni, poradni, podawania przez telefon danych osobowych pacjentów.

Każda tego typu sytuacja, oszustwo, próba wyłudzenia danych, działanie wzbudzające podejrzenie, należy bezwzględnie zgłosić do najbliższego oddziału NFZ oraz organów ścigania, z którymi Fundusz, jak informuje, podjął już współpracę w tym zakresie.

NFZ zwraca również uwagę, aby osoby, które odbierają telefony w placówkach medycznych, pamiętały o obowiązku ochrony danych osobowych pacjentów, a także o możliwych próbach wyłudzenia tych danych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].