Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Bezpieczne Wakacje 2022". Gdzie zgłaszać informacje? Uruchomiono linię interwencyjną

Akcja "Bezpieczne Wakacje 2022" na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się wraz z zakończeniem roku szkolnego i potrwa do 1 września.

"Bezpieczne Wakacje 2022". Gdzie zgłaszać informacje? Uruchomiono linię interwencyjną
W akcję "Bezpieczne Wakacje" zaangażowanych jest 16 podmiotów, to m.in. Śląski Oddział Straży Granicznej, Sanepid, Policja, Kuratorium, Straż Pożarna, WOPR, GOPR czy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. / katowice.uw.gov.pl

Służby i inspekcje będą monitorować formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach wypoczynkowych, jak również w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową interwncyjną linię telefoniczną:

32 20 77 077

Można na nią zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagroożeń oraz nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

W akcję "Bezpieczne Wakacje" zaangażowanych jest 16 podmiotów, to m.in. Śląski Oddział Straży Granicznej, Sanepid, Policja, Kuratorium, Straż Pożarna, WOPR, GOPR czy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Jak zgłaszać do kontroli autokary przewożące dzieci na wypoczynek?

Kontrolami autokarów zajmuje się Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach, który sprawdza stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy, dokumenty. Potrzebę takiej kontroli należy jednak uprzednio zgłosić.

Samodzielnie można sprawdzić podstawowe informacje o pojeździe na podstawie jego numeru rejestracyjnego, który należy wpisać na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Kontrole przeprowadzają również policjanci. Należy jednak z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem skontaktować się w tej sprawie z najbliższą komendą.

KMP Jastrzębie-Zdrój:

 • nie ma wyznaczonego miejsca kontroli
 • 47 855 42 00
 • 47 855 42 55

KPP Racibórz

 • Racibórz, ul. A. Krajowej - ul. Karola (parking)
 • 47 855 62 00
 • 47 855 62 55

KMP Rybnik

 • Rybnik, ul. Budowlanych (teren dworca komunikacji miejskiej)
 • 47 855 72 90
 • 47 855 72 55

KPP Wodzisław Śląski

 • Wodzisław Śląski, ul. Rybnicka 40 (parking przy stacji kontroli pojazdów KREG)
 • 47 855 52 91
 • 47 855 52 55

KMP Żory

 • Żory, ul. Męczenników Ośw. Centrum Przesiadkowe
 • 47 855 32 00
 • 47 855 32 55
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].