Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polsko-czeski dzień seniora w Turzu [ZDJĘCIA]

Niemal setka turzańskich seniorów wzięła udział w dorocznym Dniu Seniora, który już po raz 23. zorganizowany został przez radę sołecką Turza. W spotkaniu wzięła ponadto udział 10-osobowa grupa seniorów z czeskiego miasteczka Odry, które jest partnerskim miastem dla Kuźni Raciborskiej.

Polsko-czeski dzień seniora w Turzu [ZDJĘCIA]
Program artystyczny otworzyły turzańskie przedszkolaki

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: burmistrz Paweł Macha, sekretarz Dominik Klimanek, skarbnik Anna Szostak, przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Kasprzyk, jego zastępca Gerard Depta (mieszkaniec Turza), kierownik Biura Rady Miejskiej Ilona Burgieł, insp. referatu promocji Marcin Gałuszka-Biernacki, instruktor MOKSiR Anna Kijek oraz proboszcz parafii NSPJ w Turzu ks. Marcin Szaboń.

Spotkanie po raz drugi miało charakter wspólnej biesiady, której nadano nazwę "Od przedszkola do seniora", bowiem to właśnie turzańskie przedszkolaki brawurowo otworzyły ten ważny dla seniorów dzień. Nad całością czuwała sołtys Turza Marcelina Waśniowska, a część artystyczną zajął się Piotr Scholz oraz Eugeniusz Loska z zespołu B.A.R., który został niedawno wybrany do rady powiatu gliwickiego.

Biorący udział w biesiadzie seniorzy czescy złożyli życzenia seniorom polskim, a na ręce burmistrza Pawła Machy przekazali drobny upominek. Z kolei upominek w postaci róży dla włodarza gminy, przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady oraz wspomnianego Eugeniusza Loski wręczyli organizatorzy spotkania, mówiąc, że to "roża od Turza".

Bartosz Kozina

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Anna Szostak

Skarbnik gminy Kuźnia Raciborska 

Dominik Klimanek

Sekretarz Miasta Kuźnia Raciborska

Gerard Depta

Przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Piotr Scholz

Prezenter radiowy i telewizyjny, były radny Powiatu Raciborskiego.

Radosław Kasprzyk

Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].