Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gerard Depta

Przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej, startował z KWW Gmina dla mieszkańców

Urzędnicy z Kuźni Raciborskiej chcą podwyżek. Weszli w spór zbiorowy z burmistrzem 

Urzędnicy domagają się m.in. podwyższenia płacy zasadniczej oraz przyznania dodatku za pracę w warunkach szkodliwych dla pracowników prowadzących bezpośrednią obsługę petentów. O sporze zbiorowym poinformowała Organizacja Międzyzakładowa Związku Zawodowego Solidarność działająca w urzędzie i zakładzie gospodarki komunalnej i mieszkaniowej.

Spadochroniarze po raz drugi uroczyście świętowali w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

"Żadna bitwa, a zawżdy wojna odbyć bez saperów się nie może. A gdy pokój nastanie, oni ciągle w walce są" – to słowa generała Tadeusza Kościuszki, które zapisano na tablicy upamiętniającej ogromną tragedię, do której doszło w Kuźni Raciborskiej. 8 października 2019 roku zginęli saperzy wskutek wybuchu pocisku artyleryjskiego....

Mieszkańcy narzekają na działalność ośrodka zdrowia w Turzu. Czują się dyskryminowani 

- Tak dłużej żyć nie idzie - denerwuje się Marcelina Waśniowska, sołtyska Turza. W ten sposób komentuje sytuację związaną z ośrodkiem zdrowia w tej wiosce, bo, jak podkreśla, przychodnia nie działa, jak należy. Burmistrz Paweł Macha mówi z kolei, że docierają do niego sygnały o dyskryminowaniu pacjentów z Turza i nieprzyjmowaniu...

Walące się budynki bolączką Kuźni Raciborskiej. Burmistrz: mamy związane ręce 

Elżbieta Kozłowska, radna z Kuźni Raciborskiej, zgłosiła na sesji rady miejskiej problem „walących się budynków i zaniedbanych posesji”. - Chciałabym, aby podjęto skuteczne działania - zalecała. To problem, na który zwracają uwagę mieszkańcy – sąsiedzi takich posesji, szczególnie kiedy nad regionem przechodzą porywiste wiatry....

Paweł Macha z podwyżką. Ile zarobi burmistrz Kuźni Raciborskiej? 

Włodarz Kuźni Raciborskiej otrzymał podwyżkę w związku z nowelizacją przepisów dot. wynagradzania osób na kierowniczych stanowiskach. I to z wyrównaniem od 1 sierpnia 2021 roku. - Za wzorową pracę należy się godne wynagrodzenie - argumentują radni komisji, której szefuje Grażyna Tokarska.

Radni Kuźni wnioskują do burmistrza w kwestii spalarni. Paweł Macha ma nadzieję, że mieszkańcy będą spokojniejsi 

Na sesję rady w Kuźni Raciborskiej powrócił temat spalarni. Tym razem za sprawą radnych, którzy zawnioskowali do burmistrza Pawła Machy o zmiany w projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

Strażacy ochotnicy z Turza otrzymają wóz od zawodowców z Raciborza 

Radni Kuźni Raciborskiej przekazali 200 tys. złotych na rzecz Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej, na dofinansowanie zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Powstanie zbiornik Kotlarnia? Premier Morawiecki: To ważny krok w kierunku podniesienia poziomu bezpieczeństwa [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE]  

W Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej następuje podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego budowy zbiornika Kotlarnia. Łącznie 5 interesariuszy ma wyrazić wspólną wolę i chęć budowy zbiornika, który będzie minimalizował skutki powodzi i suszy, a także stworzy przestrzeń do rekreacji. "Na żywo" transmitujemy...

Burmistrz Kuźni Raciborskiej do radnych: Za dużo tej wolności mi nie zostawiajcie 

10 głosami "za" (jeden radny się wstrzymał, czworo było nieobecnych na posiedzeniu) burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha otrzymał absolutorium. Podobnie głosy rozłożyły się również w głosowaniu nad udzieleniem włodarzowi wotum zaufania.

Na ten moment czekano w Kuźni Raciborskiej niemal rok. Nowy radny złożył ślubowanie [ZDJĘCIA]  

Rada Miejska w Kuźni Raciborskiej na powrót liczy 15 członków. Nowo wybrany przedstawiciel mieszkańców złożył już ślubowanie, w efekcie rada może pracować w pełnym składzie. – Postanowiłem ubiegać się o mandat radnego, aby mocniej zaangażować się na rzecz gminy – mówi Mateusz Kot.

Capstrzyk w Kuźni Raciborskiej. Uroczystość zorganizowali spadochroniarze z Gliwic [ZDJĘCIA, LIVE]  

Kuźnia Raciborska została wybrana przez 6 Batalion Powietrznodesantowy w Gliwicach (pot. spadochroniarze) na organizację capstrzyku. To uroczysty apel, na którym oddano cześć żołnierzom poległym w służbie Ojczyzny.

Powstał skwer, odsłonięto tablicę, posadzono dąb. Kuźnia Raciborska uczciła 101. rocznicę urodzin Karola Wojtyły [ZDJĘCIA, LIVE]  

Nie „głaz papieski” jak początkowo zapowiadano, a głaz „Karolek (Lolek)”. W Kuźni Raciborskiej odsłonięto tablicę pamiątkową, którą umieszczono na ponad 34-tonowym kamieniu. Ten stanął na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Powstańców, nieopodal komisariatu Policji. To kuźniański akcent przygotowany na rocznicę urodzin papieża Polaka.

W Kuźni Raciborskiej stanął ponad 34-tonowy głaz. Skąd się wziął?   

Po placu Zwycięstwa i tamtejszym 18-tonowym głazie, którego umieszczono tam z początkiem 2018 roku, przyszedł czas na kolejny. Drugi, ważący 34,5 tony posadowiono na skwerze św. Jana Pawła II, znajdującym się na skrzyżowaniu ulic Słowackiego – Powstańców. – To taka niespodzianka – mówi burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha...

Gerard Depta: 2020 rok był dobry dla Kuźni Raciborskiej 

Gerard Depta, przewodniczący Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej, a zarazem radny Turza mówi o blaskach i cieniach 2020 roku.

Część mieszkańców Kuźni Raciborskiej pójdzie do urn 

Mieszkańcy jednego z okręgów Kuźni Raciborskiej będą wybierać radnego. To pokłosie rezygnacji Radosława Kasprzyka z tej funkcji po tym, jak objął rolę prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.

Uroczystości w Kuźni Raciborskiej. Tablica upamiętniająca saperów zawisła na placu Zwycięstwa [LIVE, ZDJĘCIA]  

8 października 2019 roku potężny wybuch wstrząsnął Kuźnią Raciborską, chwilę później rozwyły się syreny na strażnicach. To oznaczało jedno, doszło do wielkiej tragedii, od której mija właśnie rok.

Zmiany w Kuźni Raciborskiej. Kto stanął na czele rady miejskiej?  

Radni Kuźni Raciborskiej wyłonili ze swojego grona nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Zmiany są pokłosiem odwołania Radosława Kasprzyka z funkcji przewodniczącego po tym, jak został prezesem Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.

Zobacz więcej