Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 40 (204) Data wydania: 05.10.10

Sensacja w Wielopolu

Piłkarze KS Wielopole byli zdecydowanym faworytem w starciu z ekipą z Boguszowic. Jak to jednak w sporcie bywa wszystko weryfikuje mecz. Prowadzeni przez nowego szkoleniowca piłkarze Górnika wygrali 1:0 i tym samym pokazali, że nie rezygnują z walki o utrzymanie.
Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy. Nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje bramkowe. Z upływem czasu spotkanie stawało się coraz bardziej wyrównane. Goście poczuli, że jest szansa na zgarnięcie całej puli. Na przerwę drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie. W drugiej połowie obie ekipy miały swoje szanse na zdobycie bramek. Zawodnicy nie grzeszyli jednak skutecznością. Decydująca akcja została rozegrana w 68. minucie. Idealne dośrodkowanie z lewej strony wykończył Piotr Gawiński. Wszystko jednak zaczęło się od niecelnego wybicia piłki przez obrońcę z Wielopola. Do końca meczu gospodarze walczyli o zdobycie wyrównującej bramki. Niestety, gdy z kilku metrów strzela się prosto w bramkarza, trudno zdobyć bramkę.
 
Ostatecznie to Górnik Boguszowice cieszył się ze zwycięstwa i trzech punktów. Jeżeli podopieczni Wilima w każdym spotkaniu zostawią tyle serca, to jest realna szansa na zachowanie ligowego bytu. Piłkarze z Wielopola powinni wyciągnąć lekcję z tej porażki i nigdy więcej nie lekceważyć rywala. Nawet tego z dna tabeli.
 
W innych spotkaniach również nie obyło się bez niespodzianek. Lider, Pierwszy Chwałowice przegrał wyjazdowy mecz z Polonią Łaziska Rybnickie 1:2. Nie wykorzystał tego wicelider z Radlina. Górnik swój mecz również zakończył porażką. Lepsi okazali się piłkarze Startu Mszana. Efektowne zwycięstwo zanotowali piłkarze z Czerwionki, którzy rozgromili Olzę Godów 5:1. Równie efektownie zaprezentował się Zuch Orzepowice. 3:0 w meczu z Orłem Jankowice nie pozostawia złudzeń kto był lepszy na boisku.
 
KS Wielopole - Górnik Boguszowice 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Gawiński (68.)
KS Wielopole: Hamerski, Lupa, Jadczyk, Zawadzki, Grolik, Orzechowski, Porczyk, Rimel, Olejarz, Olczak, Zając
 
Po meczu powiedzieli
 
Czesław Holona, trener KS Wielopole
W dzisiejszym meczu byliśmy mocno osłabieni. Szczególnie widoczny był brak podstawowego stopera. Na tym poziomie rozgrywek to sprawa kluczowa. Ogólnie zagraliśmy słabo w obronie, do tego szwankowała skuteczność. Nasi rywale byli mocno umotywowani. Chcieli się pokazać nowemu trenerowi. W mojej opinii grali jednak zbyt ostro. Mam pretensje do sędziego, że dopuścił do tego. Zmiany, których dokonywałem nie wynikały z taktyki tylko były wymuszone kontuzjami.
 
Marian Wilim, trener Górnika Boguszowice
To chyba jedna z większych niespodzianek w lidze. Jestem z zespołem dopiero od kilku dni. Niewiele mogłem zrobić. Bardziej chciałem wpłynąć na cechy wolicjonalne zawodników. Dzisiaj to zaowocowało. Chłopcy zagrali z zębem, byli agresywni i waleczni. Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. Nie składamy broni. Mamy jeszcze kilka meczów na jesień, będziemy chcieli zdobyć jeszcze kilka punktów a w przerwie zimowej będziemy starali się wypracować formę, która pozwoli nam na skuteczną walkę o utrzymanie.
 
Marek Pietras