Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pijana matka opiekowała się 4-latką

Prawie 2 promile alkoholu miała w organizmie 43-latka, która sprawowała opiekę nad swoim 4-letnim dzieckiem. Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu od kuratora sądowego. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Pijana matka opiekowała się 4-latkąpolicja, ilustracyjne
Policja apeluje do osób, które są świadkami takich zachowań, aby reagowali na podobne sytuacje i zgłaszali ten fakt do odpowiednich instytucji.

W sobotę, po godzinie 19, pszczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwej matce opiekującej się czteroletnim dzieckiem. Z informacji wynikało, że obecny na miejscu kurator sądowy wyczuł od kobiety woń alkoholu. Również zachowanie 43-latki wskazywało na to, że może być pijana.

Chwiejąca się na nogach kobieta oznajmiła przybyłym na miejsce policjantom, że tego dnia spożywała piwo. Mundurowi przebadali 43-latkę, alkomat wykazał, że miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Decyzją sądu rodzinnego dziewczynka trafiła pod opiekę rodziny zastępczej.

- Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli ustalić, czy swoim postępowaniem mieszkanka powiatu pszczyńskiego nie naraziła swojego dziecka na niebezpieczeństwo. Gdy pijany opiekun narazi podopiecznych na niebezpieczeństwo zagrażające zdrowiu lub nawet życiu, może być ukarany grzywną, naganą lub karą pozbawienia wolności na okres od trzech miesięcy do pięciu lat - przypomina oficer prasowa jednostki, sierż. sztab. Jadwiga Śmietana.

Policja apeluje do osób, które są świadkami takich zachowań, aby reagowali na podobne sytuacje i zgłaszali ten fakt do odpowiednich instytucji. Pamiętajmy, że zgłoszenie może zapobiec tragedii ale też jest pomocne w celu podjęcia odpowiednich działań przez instytucje, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .128) 15.05.2024 11:01

Dej, dej jeszcze więcej socjali - zwłaszcza w gotówce. Socjal - tak, ale w niewymiennych bonach (za które mozna kupić wszystko za wyjątkiem jakiegokolwiek alkoholu - żywność, pampersy, książki, pomoce szkolne) lub oznaczonych artykułach - za których handel czy sprzedaż ukarać rocznym pozbawieniem wszelkich zasiłków. Z drugiej strony - mając dziecko to już nie można się napić? Ciekawe gdzie ojciec/partner? NN czy w więzieniu?

~NieGlosujeJużNaPoToOszuści (46.204. * .86) 15.05.2024 05:24
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem