Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 42 (779) Data wydania: 20.10.15
Czytaj e-gazetę

Na wstępie

Tomasz Raudner, Redaktor naczelny Nowin Wodzisławskich

Kiedy przeczytałem słowa dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury o reakcjach klientów zdziwionych, że jakiś spektakl czy seans przeszedł im koło nosa, bo o nim nie wiedzieli mimo plakatów, zapowiedzi prasowych, internetu, przypominała mi się pewna historia, którą opisałem kilka miesięcy temu. Pewien wodzisławianin oburzał się, że nie został powiadomiony osobiście o przekwalifikowaniu gruntów, czego skutkiem był wyższy podatek od nieruchomości. Mówiłem mu, że sam dwa razy pisałem o zapraszaniu mieszkańców przez starostwo do zapoznania się z dokumentami w związku z prowadzoną aktualizacją gruntów.   Twierdził, że nie czytał w gazecie. W porządku. Ale zawiadomienia były na afiszach, w kościołach, w urzędzie, w internecie. Twierdził, że nic go nie interesowało, a nie przyszło mu do głowy poszperać nawet po wizycie geodetów. A potem się zdziwił dostając nową decyzję podatkową. Tak sobie myślę, że czasem trzeba pomóc szczęściu, a nie odgradzać się i mieć pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie. Podobnie jest z wyborami. „Nie pójdę, bo wszyscy tacy sami, bo myślą o korycie, a nie o nas, bo nie ma na kogo głosować, bo mi się nie chce, bo mnie to nie interesuje, bo zimno” - do wyboru do koloru. Wymówka zawsze się znajdzie. O ile rozumiałem ludzi, którzy dali sobie spokój z referendum z 6 września, to ludzi lekceważących wybory nie rozumiem. Pojedynczym głosem decydujemy o ludziach, którzy za ciężkie publiczne pieniądze mają decydować o naszym życiu. Jak można to oddać walkowerem? Nie można mówić, że pojedynczy głos nic nie znaczy. Milion pojedynczych głosów to milion głosów. To armia. Lepiej niech ta armia przemówi, a nie zostanie w koszarach. Tymi co milczą politycy nie będą się przejmować. Nie łudźcie się, że będzie inaczej.