Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 49 (410) Data wydania: 27.11.07

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w restauracji Leśniczówka w Wodzisławiu Śl. dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Dzieci w wieku 5 i 6 lat z Przedszkola nr 1 w Wodzisławiu

  • Wiktor Nowotny
    Moja babcia Zdzisia jest dla mnie miła i robi to, o co ją poproszę. Ja ją kocham, a ona mnie kocha jeszcze bardziej. Pomagam jej, jak coś musi zrobić. Prasuje ona ze mną i robi inne rzeczy. Nawet gramy razem w chińczyka i wiele ciekawych gier.
  • Agatka Ryszka
    Kocham babcię Krysię, bo mi pomaga w różnych rzeczach. Bawimy się razem często. Ona ma zakręcone włosy i nosi sukienki, jest wesoła. Nic śmiesznego nie robimy, same poważne rzeczy. Czasem idziemy na spacer na miasto i razem jemy też śniadanie.
  • Kacper Feltowicz
    Bronka to imię mojej babci. Ona jest miła zawsze, nawet jak broję troszeczkę. Zawsze chodzi do fryzjera, żeby sobie poprawić włosy. Jest wesoła. Razem na przykład rysujemy. Nie wiem za bardzo gdzie mieszka, ale pomaga mi odrobić zadania domowe z przedszkola jak czegoś nie umiem.

Grupa pięcio i sześciolatków z Przedszkola nr 1 im. Misia Uszatka w Pszowie

  • Tomek Dola
    Babcia jest raczej niska, ma krótkie czarne włosy, ale nie pamiętam jak ma na imię. Mieszka razem z nami, wiec jak wrócę do domu, to zaraz ją spytam. Babcia mnie bardzo kocha i troszczy się o mnie. Razem z dziadkiem mają bardzo duże pole i hodują różne zwierzątka. Pomagam im je karmić.
  • Gabrysia Jarosławska
    Moja babcia ma na imię Krysia i mieszka w Pszowie. Jest dla mnie bardzo dobra. Robi pyszny chlebek i obiera owoce do zjedzenia. Opiekuje się moim bratem Adasiem i mną, jak rodzice są zajęci. Ostatnio choruje i dlatego jest mi czasem smutno.
  • Marek Burczyński
    Babcia Bogusia jest z Pszowa. Pomaga mi, jak czegoś nie umiem zrobić. Kupuje mi też różne prezenty, to chyba mnie musi bardzo kochać. Babcia już nie pracuje. Cały czas siedzi w domu i tylko po zakupy wychodzi. Jest zdolna, bo umie zaszyć dziurę.

Grupa pięciolatków z Przedszkola nr 5 w Rydułtowach

  • Antoś Zimoch
    Babcia Danka mieszka w Rydułtowach tak jak ja. Wygląda bardzo młodo. Ma może tak z piętnaście lat. Kocham ją, bo u niej zawsze jest dużo słodyczy. Bawi się ze mną w wojnę szyszkową i zabiera na spacery. No i pomaga mi robić ćwiczenia. Babcia robi pyszne placki, takie okrągłe i długie.
  • Karolina Rachwał
    Babcia Marysia jest raczej niska. Ma szare włosy, które się trochę kręcą. Babcia przyjeżdża do mnie jak mama idzie do pracy. Odbiera mnie z przedszkola i kupuje słodycze. Bardzo ją kocham, bo to przecież superbabcia.
  • Kamil Samek
    Nikt nie ma takiej babci jak ja! Babcia Władysława mieszka razem ze mną i troszczy się o mnie bardzo. Kocham ją mocno. Lubię z nią chodzić na plac zabaw i spacery. Kiedyś babcia pracowała w banku, ale jej się nie podobało i pojechała pracować w sklepie. Teraz jest już na emeryturze i ma dla mnie dużo czasu.

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Wodzisławiu w wieku 5 i 6 lat

  • Aleksandra Jaskuła
    Jedna babcia ma na imię Barbara a druga Berta. Ta pierwsza bardzo dużo smakołyków mi kupuje i za to ją kocham. Pozwala mi też bawić się z moimi kuzynami. Babcia Berta lubi ze mną rozmawiać. Jedna babcia ma takie siwe włosy i prawie 87 lat, a druga ciemnobrązowe i chyba 67 lat.
  • Livia Jeleń
    Babcia broni mnie przed moją starszą siostrą i się ze mną bawi. Ma szare włosy, jest bardzo dobra, ładna i już, więcej nic. Gotować bardzo potrafi i ja też lubię to robić z nią. Śpiewamy też razem i lubimy rozmawiać. Superowo robi obiad i ogród.
  • Soren Piekarzewicz
    Babcia Bogusia się o mnie troszczy i jest dla mnie miła. Za to ją kocham. Bawi się ze mną i jak jest pogoda, to sadzę z nią w ogródku. Teraz nie, bo jest śnieg. Ma siwe włosy, trochę pomarszczoną skórę i zawsze się fajnie ubiera. Cukierki mi daje i czasem chodzi ze mną na spacer.

Grupa sześciolatków z Przedszkola nr 2 w Pszowie

  • Alicja Wdzieczny
    Moja babcia ma na imię Marysia i mieszka razem ze mną w jednym domu. Ona jest bardzo miła i nosi mi prezenty. Lubię z nią chodzić na spacery. Pomagam jej przy robieniu obiadu i kolacji, żeby nie była zmęczona. Babcia Marysia szyje ubranka dla moich zabawek.
  • Marianna Pinior
    Moja babcia też ma na imię Marysia. Mieszka w tym samym domu, co ja, tylko, że na dole. Robimy razem różne rzeczy. Babcia mi robi zdjęcia i kupuje bajki na płytach. Zresztą bardziej to lubię jak mi je opowiada.
  • Seweryn Głogowski
    Babcia Janina mieszka w Radomiu, ale staram się ją odwiedzać jak najczęściej. Babcia jest mała, okrąglutka i ma siwe włosy. Robi najlepsze gofry na świecie. I jeszcze do tego umie robić na drutach szaliki i czapki, a dla mnie to nawet rękawiczki zrobiła.

Grupa sześciolatków Przedszkola w Gołkowicach z panią dyrektor Marią Papierok

  • Marta Oślizło
    Kocham moją babcię za to, że jak u niej jestem, to pozwala mi czasem oglądać bajki. Odwiedzam babcię jak nie muszę chodzić do przedszkola, a nie ma kto ze mną zostać. Lubię z babcią gotować, najbardziej zaś robić kluski. Moja babcia nazywa się Irena. Kocham też drugą babcię, która ma na imię Nela.
  • Paweł Tatarczyk
    Mam dwie babcie: Annę i Basię. Opowiem o tej, którą częściej odwiedzam, bo bliżej mieszka. Babcię Annę kocham za to, że robi mi pyszne obiadki. Bardzo mi smakują robione przez nią kluski i rolady. Lubię gotować, ale raczej z babcią wolę robić słodkie rzeczy – ciasta, no i najbardziej kołacz. Po za tym babcia kupuje mi słodycze, pozwala też oglądać bajki.
  • Aneta Rek
    Babcię Nelę kocham, bo na święta daje mi fajne prezenty, często te, które chcę dostać. Dała mi kiedyś taką fajną lalkę, która mówi i płacze. Do dziś jest to moja ulubiona zabawka. Kocham też babcię za to, że daje mi moje ulubione wafelki, lizaki i żelki. No i ogląda ze mną bajki na satelicie.

Grupa sześciolatków z Przedszkola nr 1 w Radlinie z opiekunem Grażyną Chmielnik

  • Klaudia Blinda
    Kocham babcię Julcię za to, że jeździmy często ze sobą na wakacje do cioci Władzi do Niemiec. Kocham też ją za to, że daje mi takie ładne prezenty. Ostatnio dała mi Kubusia Puchatka z karuzelą, taką, która się obraca i śpiewa. Babcia zabiera mnie często na basen i często ze mną pływa. Mama boi się pływać, to musi ze mną chodzić babcia.
  • Filip Dudek
    Ja kocham moją babcię za to, że jak mi się coś popruje, to mi to zaszyje. Nie chodzę więc w dziurach. Moja babcia kąpie mnie też pod prysznicem, co bardzo lubię. Jeździ ze mną na wycieczki. Kiedyś zabrała mnie nawet do Nowego Jorku. Bardzo mi się tam podobało. Było tam dużo samolotów i ładnych dziewczyn. Moja babcia ma na imię Krysia.
  • Natalia Płaczek
    Moją babcię Fredzię kocham za to, że kupuje mi zabawki, którymi uwielbiam się bawić. Każda zabawka kupiona przez babcię mi się podoba. Kocham też babcię za to, że się ze mną bawi. No i moja babcia ma gospodarstwo. Uwielbiam tam być, bo mogę bawić się ze zwierzątkami. Najbardziej z kurczakami.