Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 49 (358) Data wydania: 05.12.06

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w klubie Stodoła dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101 odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NWD imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Agata Tworzowska - PP nr 3 Pszów
Moja babcia ma na imię Krysia i mieszka w Pszowie. Jest raczej niska, ma szare krótkie włosy. Bardzo lubi sprzątać i gotować. Zresztą ja też to chyba mam to po niej. Ja to najbardziej lubię jak babcia robi filet z ryby. Babcia Krysia uwielbia rozwiązywać krzyżówki. Nawet ja się tego nauczyłam.

Alicja Adamska - PP 5 w Wodzisławiu
Babcia przychodzi po mnie do przedszkola i coś po drodze mi fajnego kupuje. Za to ją kocham, ale też za dużo innych rzeczy. Ja jej też coś kupuję. Ostatnio poprosiła mnie, żebym kupiła jej paluszki i kupiłam. Ona ma brązowe włosy, okulary, uczy mnie modlitwy i chodzi ze mną do kościoła. Kocham też moją drugą babcię Renię.

Dawid Kustos, filia - PP 3 w Krzyżkowicach
Mam trzy babcie i wszystkie je kocham. Opowiem o babci Irenie. Ona jest z Pszowa i mieszka niedaleko nas. Zawsze są u niej jakieś słodycze do podbierania. Lubię u niej zostawać na noc jak rodzice idą na imprezę. Siedzimy sobie razem, pijemy herbatę i jemy ciastka. Babcia sama piecze różne ciasta. Babcia bardzo lubi pić sok z cytryny i wcale się wtedy nie krzywi, żeby nie chorować.

Justyna Filas - PP 4 w Wodzisławiu
Moją babcię kocham, bo na święta robi mi serniczki. Ma na imię Jasia i ma loki i czarne oczy. Najczęściej lubi chodzić w bluzeczce z konikami. Ona bardzo lubi oglądać skoki Adama Małysza. Robi świetną zupę pomidorową. Potrafi jeździć samochodem, ale nie za bardzo. Mam też drugą babcię – Renię. Obie są fajne.

Kamil Kurant - PP 4 w Wodzisławiu
Kocham moją babcię Hanię, bo się zawsze ze mną bawi. Ma kręcone włosy i jest wysoka. Jeździmy razem na nartach. To znaczy - ona patrzy, ja jeżdżę. Chodzi też ze mną na spacery i różne rzeczy kupuje. Ona jest super. Przytuli mnie też zawsze. Tak samo robi moja druga babcia Teresa. Babcie to już tak mają, że tulają dzieci.

Karol Winkler - PP nr 3 Pszów
Babcia Małgosia mieszka razem z nami. Bardzo ją kocham i ona mnie też. Babcia jest bardzo dobra. Pomaga mi w czytaniu. Lubię u niej spać na piętrze. Dziadek czyta wtedy bajki a my z babcią leżymy i słuchamy. A jak się boję to babcia mnie przytula i mówi, że wszystko jest w porządku.

Kuba Malinowski - PP 5 w Wodzisławiu
Kocham moją babcię Wiesię, bo jak do niej przyjeżdżam to zawsze jest fajnie. Bawi się ze mną i z moją siostrą. Kupuje nam też słodycze. Potrafi nawet gotować obiad. Jest kochana. Ma rude włosy i okulary. Wcale nie gorsza jest babcia Ela. Też ją bardzo kocham, bo potrafi dużo rzeczy robić i ona też pewnie mnie kocha.

Łukasz Sowa, filia - PP 3 w Krzyżkowicach
Babcia Usia mieszka razem z nami. Jest dobra, miła i często się uśmiecha. Kupuje mi banany i jabłuszka, żebym był zdrowy. Pozwala mi na więcej niż rodzice, np. jak mama mówi, żebym nie jadł cukierka to ona zawsze się zgadza, żebym go wziął. Babcia bardzo lubi oglądać program Europa da się lubić. Troszkę nawet umie jeździć samochodem, ale tak powolutku, ze 40 km na normalnej trasie.

Magda Roth, filia - PP 3 w Krzyżkowicach
Babcia Janka mieszka w Krzyżkowicach. Ma siwe włosy i jest wysoka jak dziadek. Zawsze daje nam różne słodkości do domu, ale ich nie robi sama tylko kupuje. Babcia jest bardzo dobra. Czyta mi bajki i opowiada ciekawe historie. Babcia to nawet umie jeździć na rowerze. Ja nie, bo tata patrzy na telewizor albo leży i mówi, że nie ma czasu.

Martyna Bronek - PP 4 w Wodzisławiu
Babcia jest dla mnie dobra. Ma na imię Krysia i ma brązowe włosy. Oglądam z nią często filmy. Bawi się też często ze mną, a w zimę jeździmy na sankach. Ona mieszka tak jak ja w Wodzisławiu i mamy do siebie blisko. W święta przyjeżdżamy do babci i jest fajnie. Teraz idą święta i będzie ekstra. Moja druga babcia Bronia też jest super.

Mateusz Balawajder - PP nr 3 Pszów
Moja babcia Regina mieszka w Pszowie na ostatnim piętrze w bloku. Gotuje różne smaczne rzeczy. Ja lubię bardzo kurczaka z taką przypieczoną skórką. Zauważyłem, że babcia lubi chodzić w odwiedziny do mojej mamy. Siedzą wtedy przy herbacie i mówią sobie różne rzeczy. A jak wyrwę jakąś dziurę w ubraniu to babcia mi ją nawet potrafi zaszyć.

Michał Żurek - PP 5 w Wodzisławiu
Chodzimy razem w różne miejsca i babcia kupuje mi słodycze. Właśnie za to ją kocham. Ma na imię Janka. Zawozi mnie czasem w góry i tam się bawimy z Bartkiem i Martyną. Jest śmiesznie i ciekawie. Babcia jest z nami. Ona ma takie czarne włosy i jest ładna. Ładna jest też babcia Dorota. Obie są kochane.