Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 25 (334) Data wydania: 20.06.06

Zwycięzca może być tylko jeden

Marian Siegmund po raz siódmy został najlepszym kierowcą roku.
Konkurs od siedmiu lat organizowany jest przez Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu Zdroju. Pasażerowie już od września ubiegłego roku wypełniali ankiety, w których wyrażali swoją opinię na temat przewożących ich kierowców. Ogłoszenie wyników nastąpiło dopiero 12 czerwca podczas uroczystych obchodów 15-lecia MZK. Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy na terenie powiatu wodzisławskiego zwyciężył Marian Siegmund. Oczywiście radość z wygranej jest co roku. W tym przypadku cieszę się jednak podwójnie, ponieważ od października ubiegłego roku jeżdżę na innych liniach. Wcześniej przez pięć lat wygrywałem kierując autobusami linii 215. Pasażerowie mnie bardzo dobrze znali i na mnie głosowali. Teraz jeżdżę najczęściej linią 203 i 206, więc mam do czynienia z innymi ludźmi. Myślałem, że tym razem nie wygram, a jednak…- mówi wodzisławski kierowca.
 
Jako zwycięzca otrzymał dyplom, drobny upominek i 400 zł. Nagrody przygotowano także dla oddających swój głos pasażerów. Bezpłatny bilet na trzy miesiące (wszystkie linie MZK) odebrała Gabriela Mitko. Oczywiście głosowałam na pana Mariana. To jest po prostu dobry człowiek. Zawsze uśmiechnięty, w autobusie ma porządek i, co ważne, widzi ludzi biegnących do autobusu. Nie tylko się zatrzyma, ale jeszcze pomoże wejść – podkreśla pasażerka z Turzy Śląskiej.
 
Marian Siegmund za kierownicą autobusu jeździ już 17 lat. Pracował dla różnych przewoźników, m.in. Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej i Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Obecnie pracuje dla żorskiej firmy V-bus. Najważniejsze to nie denerwować się w czasie jazdy. Warto czasem złe humory ludzi obrócić w żart. Wiadomo, ludzie są różni i trzeba być przygotowanym na wiele sytuacji – twierdzi pan Marian.
 
(raj)