Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 49 (253) Data wydania: 30.11.04

Superbabcia

Jest o co walczyć. SUPERBABCIA  jest pierwszym z kilkunastu konkursów, do których udziału zapraszamy Was - czytelników. Ta wypowiedź o Superbabci która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Wyniki ogłosimy 25 stycznia. A jakie nagrody? Oczywiście super. Dla babci i jej najbliższej rodzinki niezapomniana wizyta w restauracji na rodzinnym SUPEROBIEDZIE. Ale to nie wszystko, przedszkole z którego pochodzić będzie zwycięzca otrzyma zabawki edukacyjne. Czym więcej smsów, tym większa szansa wygranej. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Uczestników konkursu co tydzień będziemy losowo nagradzać srebrną biżuterią. Robert Korzec PP nr 2 w Wodzisławiu Moja babcia Marysia jest najukochańsza bo mi kupuje dobre przysmaki i robi wspaniałe obiadki. No, mówi też, że mam przypilnować małego Mateuszka - to mój siostrzeniec. Babcia pomaga w pracy mamie. Obie sprzedają kurczaki.   Ania Sitko PP nr 2 w Wodzisławiu Babcia Wanda pracuje w przychodni i mieszka w Kokoszycach. Ona mi zawsze coś kupi lub upiecze i dlatego jest najlepsza ze wszystkich babć. Zajmuje się też moimi dzidziusiami, bo mam małe dwie siostrzyczki i braciszka.   Wiktoria Domagała PP nr 2 w Wodzisławiu Iza to imię mojej babci. Pracuje ona w sklepie, konkretnie nie wiem w jakim ale pracuje. Dużo gotuje i jest dla mnie bardzo miła. Pozwala mi być na dole w domu i wychodzi ze mną na spacer. Wczoraj ulepiła ze mną bałwana.   Jaś Szałek PP nr 7 w Wodzisławiu Babcia Stenia bardzo się mną opiekuje. Ucałuje mnie też i przytuli.  Robi czasem fajne niespodzianki. Jak mi coś kupi i da to też jest niespodzianka. O ile wiem to nigdzie nie pracuje. Wygląda jak każda inna babcia, ale moja jest naprawdę super.   Julia Gajda PP nr 7 w Wodzisławiu Moja babcia ma na imię Stasia. Kocham ją bardzo mocno, bo piecze najlepsze ciasta - takie z truskawkami też. Potrafi zrobić też inne super rzeczy. Ma taką biedronkę fajną do zabawy. Chociaż nie potrafi różnych sztuczek to bardzo dobrze gotuje.   Wiktor Borek PP nr 7 w Wodzisławiu Babcia Hania jest kochana bo mi wszystko daje. Ona pracuje w sklepie. Robi fajne rzeczy, takie jak spodnie bluzki i piżamy. Te rzeczy sprzedaje. Często się z nią widzę, a jak przyjdę do niej to robi mi naleśniki.   Mateusz Wawoczny PP w Skrbeńsku Babcia Fela mieszka z nami w Skrbeńsku, jest fajna. Kocham ją bo gra ze mną w karty, w wojnę. Raz wygrywa ona a raz ja. Ona też mnie kocha, powiedziała mi to. Opowiada mi też bajki. Zajmuje się gotowaniem, najlepiej robi żur.   Monika Przybyła PP w Skrbeńsku Moja babcia nazywa się Urszula a dziadek mówi na nią Usik. Pracowała w sklepie i sprzedawała ubrania. Kocham ją bo urodziła moją mamę, a mnie by nie było, gdyby nie było mojej mamy. Jak mi smutno to mnie pocieszy. Babcia zajmuje się domem a najlepiej piecze jabłeczniki i torty.   Remik Palowski PP w Skrbeńsku Moja babcia Wiesia sprzedaje gniazdka elektryczne, mieszka w Zebrzydowicach i jest bardzo dobra. Opowiada mi bajki, kocham ją za nic, czyli za to, że jest moja babcią. Dobrze gotuje a najlepiej smakuje mi kotlet schabowy z ziemniakami i kapustą.   Mateusz Kukuczka PP nr 7 w Rydułtowach Hmm, moja babcia ma na imię, już wiym babcia. Tak mama do niej godo. Najlepsze od babci są placuszki z jabkami. Kupuje mi też lizaki, ale u babci mom szczotka to zaro umyja zymby. Bardzo ją lubia, ona za nami sprząto, choć jo nic nie rozciągom, za wszystko bych jej kupił kojajik.   Karolina Niemejska PP nr 7 w Rydułtowach Moja babcia Jasia dużo sprząta, razem robimy frytki, pizzę. Czasem u niej śpię. Niedawno zrobiła mi taki fajny obrazek. Chodzimy na spacery, czyta mi książki, np. o Jasiu i Małgosi. Kocham ją bo wcale nie krzyczy, no może czasem na brata.   Szymon Ziętek PP nr 7 w Rydułtowach Babcia Ilona mieszka ze mną. Kocham ją bo jak gram na organach to ona mnie słucha i zawsze głośno klaszcze. Bawi się też ze mną w chowanego i chodzi na spacery, na Cila. Babcia robi zdrowe surówki, ale one są takie kwaśne.