Numer: 7 (127) Data wydania: 13.02.02

Debiut Sibika

Paweł Sibik rozegrał 45 minut w meczu Reprezentacji Polski z ekipą Wysp Owczych. Mecz odbył się w ubiegłą niedzielę w Limassol na Cyprze.

Polacy wygrali 2:1, ale sam fakt spotkania był nieco przyćmiony występami Adama Małysza na XIX Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City.

Zawodnik Odry Wodzisław wszedł w 46 minucie i zmienił Pawła Kaczorowskiego. Myślę, że zagrał poprawnie. Miał także sytuacje do strzelenia bramki. Jesteśmy zadowoleni z jego występu - mówi Henryk Ptaszyński, rzecznik prasowy Odry Wodzisław.

Obie bramki zdobył Maciej Żurawski. Pierwszą z nich strzelił już w 13 minucie spotkania po znakomitym podaniu Pawła Kaczorowskiego. 10 minut później padło jednak wyrównanie. Po nieudanej pułapce ofsajdowej bramkę dla Wysp Owczych strzelił w 25 minucie Rogwi Jakobsen. Polacy znów ruszyli do ataku. Bramka dającą prowadzenie padła w 42 minucie po faulu Bartala Eliasena na Kamilu Kosowskim. Sędzia bez chwili wahania wskazał na „wapno". Bez problemu piłkę do siatki rywala skierował po raz drugi Maciej Żurawski.

Po przerwie trener Jerzy Engel wprowadził jeszcze kilku zawodników debiutujących w kadrze, spośród których poszukiwał jeszcze kandydatów na wyjazd do Korei i Japonii. Wśród nich był właśnie Paweł Sibik. W drugiej połowie najdogodniejszą sytuację miał Tomasz Kiełbowicz w 66 minucie spotkania, który strzelił bardzo silnie i trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Szansę na uzyskanie hat - tricku miał Żurawski, ale w bezpośredniej konfrontacji z bramkarze posłał piłkę na aut.
Polska - Wyspy Owcze 2:1 (2:1). Bramki: dla Polski - Maciej Żurawski - dwie (12, 43-karny); dla Wysp Owczych - Rogwi Jakobsen (26). Sędziował: Costas Theodotou (Cypr). Widzów: ok. 50.
Polska: Jakub Wierzchowski (76-Wojciech Kowalewski) - Tomasz Ciesielski (46-Bartosz Bosacki), Jacek Zieliński, Maciej Stolarczyk (65-Tomasz Kiełbowicz), Arkadiusz Głowacki, Mariusz Lewandowski (46-Maciej Murawski), Paweł Kaczorowski (46-Paweł Sibik), Mariusz Piekarski (46-Paweł Drumlak), Kamil Kosowski, Maciej Żurawski, Tomasz Moskała (46-Grzegorz Rasiak). Wyspy Owcze: Jens Martin Knudsen - Arnboern Danielsen, Pol Thorsteinsson, Jochannus Joensen, Bartal Eliasen (76-Jon Roi Jacobsen), Hedin a Lakjuni (88-Andres Floetum), Rogwi Jakobsen (90-Samal Joensen), Uni Arge, Jakup a Borg (84-Hjalgrim Elttoer), John Petersen, Hoegni Christian Jacobsen.