Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 9 (1556) Data wydania: 01.03.22
Czytaj e-gazetę

Porzuciła cywilizację i wyruszyła na Farmę

Farma to polski reality show emitowany telewizji Polsat oparty na szwedzkim formacie The Farm, jest nadawany od 2022 roku. Dlaczego o tym piszemy? Dlatego, że wzięła w nim udział mieszkanka naszego regionu – radlinianka Beata Lisowska.

– Agata Paszek: Co skłoniło Panią do zgłoszenia się do programu Farma?

– Beata Lisowska: Zdecydowałam się wysłać zgłoszenie do programu, ponieważ zaciekawiła mnie jego formuła. Jednym z powodów była również chęć chwilowej zmiany życia, które prowadziłam na co dzień. Posiadając pewne doświadczenie na planach zdjęciowych filmów, seriali i reklam, zdecydowałam się pójść krok dalej czyli wystąpić przed kamerami dłużej niż kilka sekund.

– Jak dowiedziała się Pani o tym programie?

– Dowiedziałam się o programie na facebookowym profilu firmy Constantin Entertainment Polska i od razu mnie zaciekawił.

– O co chodziło w programie? Na czym polegał Pani udział?

– Założeniem programu jest wyłonienie, spośród kilkunastu uczestników, Super Farmera. Uczestnicy zamknięci w gospodarstwie, odizolowani od wszelakich wygód i świata zewnętrznego muszą poradzić sobie z zadaniami na farmie oraz walczyć o przetrwanie, tak aby dojść do finału i wygrać. Moim założeniem, aby przetrwać na farmie, była sumienna praca, nieudawanie kogoś kim nie jestem i czysta rywalizacja.

– Czy to było duże wyzwanie – brak prądu, wygód? Jak Pani do tego podeszła?

– Dla mnie to nie było żadne wyzwanie, ponieważ jestem zapaloną woodstockowiczką i świetnie sobie radzę bez nowoczesnego świata. Potraktowałam to jako wyjazd wakacyjny.

– Czy przed udziałem w programie miała już Pani styczność z wsią?

– Przed udziałem w programie jedyną stycznością ze wsią były programy telewizyjne o podobnej tematyce.

– Co Pani dał udział w tym programie?

– Z programu przede wszystkim wyniosłam nowe doświadczenia, przeżyłam cudowną przygodę i poznałam wiele wartościowych osób.

– Czy żyje Pani teraz inaczej? Kiedy zobaczyła Pani, w jakim jednak konsumpcyjnym świecie żyjemy?

– Krótki udział w programie nie spowodował wielkich zmian w moim życiu. Trudno jest w naszych realiach przełożyć wszystko z Farmy do życia codziennego, ponieważ pochłonął nas totalnie konsumpcyjny styl życia. Myślę, że jedną z fajniejszych rzeczy było to, że nie mieliśmy żadnych trosk związanych z wydarzeniami w „normalnym świecie”.

– Kogo zachęciłaby Pani do wzięcia udziału w takim programie?

– Zachęciłabym każdego, kto ma ochotę i choć trochę odwagi, aby spróbować swoich sił w trudnych warunkach i zmierzyć się w rywalizacji pod nieustannym okiem kamer.

– Jak poradziła sobie Pani ze stresem i obecnością kamer? Czy można się do tego przyzwyczaić?

– Jak już wcześniej wspominałam, kamera mi nie przeszkadza i nie zwracałam nawet na nie uwagi. Osoba, która nie jest przyzwyczajona do obecności kamer, z pewnością odczuwałaby niemały stres. W moim przypadku wszystko, co zrejestrowały kamery i zostało pokazane, jest całkowitym odzwierciedleniem mojej osobowości.